Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

17.02.2023

Pernova Loodusmaja osales Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse korraldatud turismiettevõtete teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklassis ning võitis 5000 euro suuruse peaauhinna.

Koolitusprogramm kestis oktoobrist 2022 kuni veebruarini 2023. Toimus viis koolituspäeva, mille vahel oli iseseisev töö. Tuli kaardistada klienditeekonda, viia läbi intervjuusid klientidega, vaatlusi, koostada teenuseplaan, teostada analüüse jpm.

Igal osaleval ettevõttel oli oma teenusedisainerist mentor, kes viis ettevõttes läbi disainiauditi ja kes nõustas programmi vältel nii koolituspäevadel kui iseseisva töö teostamisel. Lõpuseminaril esitleti meistriklassis välja arendatud turismiteenuste prototüüpe.

Pernova Loodusmaja võttis fookusesse väliskülalise kliendikogemuse parandamise ja töötas välja interaktiivse elamusraamatu. Raamat aitab keskuses ringi liikuda, annab lisateadmisi Eesti loodusest. Interaktiivne sisu paneb raamatu "elama" ja võimaldab hiljem elamust meenutada.

Lisaks sai erinevaid klienditeekonna etappe ühendavaks elemendiks loodusmaja maskott Kratt, keda loodetavasti peagi siin-seal nägema hakkab. Preemiafondiga hakatakse meistriklassi tulemusi ellu viima.

Pernova Loodusmaja direktor Kaire Mertsin sõnas: "Programmis osalemine oli väga aja- ja töömahukas, kuid andis suure arenguhüppe ja kiirstardi välismaalastele külastuskeskuse teenuse kättesaadavamaks muutmisel."

Meistriklassi eesmärk on edendada teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise kasutamist Eesti turismiettevõtetes, et seeläbi tõsta ettevõtete ekspordi- ja innovatsioonivõimekust ning turismiteenuste atraktiivsust välisturgudel.

Meistriklassi tulemusena valmis ettevõttel uus välisturgudele suunatud turismiteenuse prototüüp. Lisaks said osalejad praktilise kogemuse koostööst teenusedisaineriga ning teadmised, kuidas kasutada andmeid ja digitaalseid lahendusi oma äriprotsesside arendamisel ja juhtimisel.

Gristel Leetma
Pernova Hariduskeskuse turundus- ja müügijuht
5551 0210
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

Veebilehel kasutatakse küpsiseid