Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

rukkilillReedel, 23. veebruaril linnavalitsuses ja osavallakeskustes tööaeg 8–12
Head vabariigi aastapäeva!
Vaata ka: aastapäeva tähistamine Pärnus

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
07.03.2023

Pärnu linna asutatud pedagoogilise praktika stipendium on eripedagoogiks ja õpetajaks õppivaid tudengeid rohkem Pärnusse meelitanud, eile määras linnavalitsus stipendiumi neljale üliõpilasele.

Detsembris asutas linnavolikogu Pärnu linna pedagoogilise praktika stipendiumi, millega toetatakse magistriõppes või neljandal-viiendal kursusel õpetajaks või tugispetsialistiks õppivate tudengite Pärnu haridusasutustes praktika sooritamist. Stipendiumiga toetatakse praktika ajal elamiskulude katmist, et motiveerida üliõpilasi asuma tööle Pärnu linna haridusasutustes pärast magistriõpingute lõpetamist.

Jaanuari lõpus otsustas linnavalitsus toetada nelja Tartu Ülikoolis eripedagoogiks õppivat tudengit, kes valisid praktikakohaks Pärnu Kuninga Tänava Põhikooli. Eile määrati stipendium veel neljale üliõpilasele, kellest kaks sooritavad Tartu Ülikooli eripedagoogika praktikat Kuninga Tänava Põhikoolis, üks Tallinna Ülikooli matemaatikaõpetaja praktikat Pärnu Mai Koolis ja üks Tallinna Ülikooli prantsuse keele õpetaja praktikat Sütevaka Humanitaargümnaasiumis.

„Tundub, et huvi on,“ lausus Pärnu linnavalitsuse kaasava hariduse peaspetsialist Aive Aru. „Kuninga tänava põhikool on praktikabaasina eripedagoogiks õppijate seas head tööd teinud, väga ootame praktikale ka logopeede ja psühholooge. Õpetajaks õppijaid on praegu vähem, ootame neid nii Tallinna kui Tartu ülikoolist. Eelkõige on teretulnud pika praktika sooritajad.“

Stipendiumi suuruseks on komisjon määranud 15 eurot praktikapäeva eest, nädalavahetusi ja riiklikke pühi sisse ei arvestata. Nii kujuneb näiteks kuuajalise praktika stipendiumi suuruseks keskmiselt 300 eurot. Täpsemalt saab pedagoogilise praktika taotlemise kohta lugeda ja stipendiumitaotluse esitada Pärnu linna kodulehelt.

Pressiteate koostas:
Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Lisainfo:
Aive Aru
Pärnu linnavalitsuse kaasava hariduse peaspetsialist
5190 6269
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.Veebilehel kasutatakse küpsiseid