Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
13.03.2023

Pärnu linnavalitsuses alustasid tänasest tööd kolm tugiisikut ja kaks juhtumikorraldajat, kes hakkavad linna elama asunud rahvusvahelise kaitse saanud inimesi abistama avalike teenuste kättesaamisel.

Juhtumikorraldajateks on Marko Truu (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 5681 4533) ja Sergei Hohlov-Simson (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 5682 3004), tugiisikuteks Henry Aus (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 5197 2720), Maris Kaiva (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 5323 7366) ja Marge Liiva (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 5323 6647). Juhtumikorraldajad ja tugiisikud võtavad inimesi vastu Suur-Sepa 16 asuvas linnavalitsuses esmaspäeviti ja teisipäeviti kell 8.30-12 ning neljapäeviti kell 8.30-12 ja 14-17. Ülejäänud ajal kohtutakse abivajajate ja partnerorganisatsioonidega ning tehakse muud tööd.

Juhtumikorraldajate tööülesanneteks on sõjapõgenike toetamine Eesti ühiskonda lõimumisel; Eesti ühiskonna toimepõhimõtete ja elukorralduse (sealhulgas sotsiaalsüsteemi) tutvustamine; sõjapõgenike nõustamine lähtuvalt sotsiaalsetest õigustest ja abistamise võimalustest ning vajadusel nende toetamine kohanemisel ja dokumentide vormistamisel; koostöö tagamine avaliku-, era- ja vabatahtliku sektori organisatsioonidega (sealhulgas sotsiaal-, tervishoiu ja teiste avalike teenuste osutajatega) ning võrgustikutöös osalemine ja juhtumikorralduse toetamine; sõjapõgenikega seotud taotluste menetlemine ja nende abi- ja toetusvajaduse hindamine koostöös teiste spetsialistidega; sõjapõgenike kohanemist toetavate tegevuste organiseerimine ja vajaliku toe osutamise koordineerimine ning tugiisikute juhendamine ja konsulteerimine.

Tugiisikute tööülesanneteks on sõjapõgenike ja nende pereliikmete personaalne toetamine, sealhulgas juhendamine, motiveerimine ja emotsionaalne jõustamine nende Eesti ühiskonda lõimumisel ja iseseisvumisel; koostöös sõjapõgenikega nende toimetulekut piiravate probleemide lahendamine; sõjapõgenikke nõustamine ja abistamine asjaajamises Eesti ametiasutustega ja dokumentide vormistamisel, vajadusel sõjapõgenike saatmine ametiasutuste külastamisel; sõjapõgenikke nõustamine ja abistamine nende elu korraldamisel Eestis, sealhulgas püsiva elu-, töö- või õppekoha leidmisel; erinevate avalike teenuste tutvustamine ja vajadusel nende suunamine spetsialistide poole ning nende nõustamine asjaajamisprotseduuride algatamisel ja elluviimisel ning sõjapõgenike omavahelise suhtluse ja koostöö edendamine.

Tugiisikute ja juhtumikorraldajate palkamist toetas Euroopa Sotsiaalfond.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid