Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

14.03.2023

Liivi Lahe Kalanduskogu MTÜ annab teada, et alates 20. märtsist, kui jõelt on jää läinud, alustatakse kormoranide heidutusega Pärnu jõe hoiualal ja kallastel Oore kärestikust kuni Pärnu jõe suudmeni.

Pärnu jõest on kujunemas kormoranide puhke- ja toitumisala, seda eriti kevadperioodil, mis seab ohtu kalade kudealad. Vältimaks uute kolooniate teket siseveekogudel, paluti Keskkonnametilt luba kormoranide peletamiseks. Luba ka saadi, sest kormoranide tehtav kahju on suur ja vajab ennetust ning laienemise piiramist siseveekogudel.

„Kormoran reageerib kergesti heidutusele toitumis- ja puhkealadel,“ ütleb Liivi Lahe Kalanduskogu MTÜ tegevjuht Esta Tamm. Tema sõnul tehakse heidutust päikesetõusust päikeseloojanguni ja lõppkuupäevaks prognoositakse 30. aprilli. Kormorane peletatakse helihäiringu ja vajadusel laseritega.

Kalavarude kaitseks lubab Keskkonnaamet sel kevadel kormoranide arvukuse piiramist valikulise munade õlitamisega laidudel, kus teiste merelindude häirimise oht on võimalikult väike. Samuti lubab amet kalade kudeajal kormoranide heidutamist Sindi kärestikul Pärnu jõel.

Keskkonnaameti 14.02.2023 korraldusega nr 36 on luba antud MTÜ Liivi Lahe Kalanduskogu poolt volitatud isikutele kormoranide heidutamiseks mitteletaalsete heidutusmeetodite, helihäiringuga päikesetõusust päikeseloojanguni ja peletamine laseritega ööpäevaringselt. 

Vaata lisaks:
Keskkonnaameti 14.02.2023 korraldus nr 36
Keskkonnaamet lubab sel kevadel kormoranimunade õlitamist ja lindude heidutamist


 

Veebilehel kasutatakse küpsiseid