Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavolikogu pressiteade
16.03.2023


Pärnu linnavolikogu uuendas Pärnu arengukava tegevuskava, erinevate perioodide investeeringute kavasid ja linna eelarvestrateegiat.

Arengukava tegevuskavas aastani 2027 kajastuvad linna arengu jaoks olulised uued algatused ja investeeringud. Selle lisades „Investeeringute kava 2023–2027“ ja „Investeeringute kava 2028–2035“ on täpsustatud ja korrigeeritud tegevuste maksumust, täitmise aega ja finantseerimisallikaid. Tegevuskava on aluseks linnaeelarve planeerimisel ning erinevate Euroopa Liidu fondide ja teiste rahastamisvõimaluste planeerimisel ja taotlemisel.

Tegevuskavasse lisatud olulisemad täpsustused on Pärnu kolmanda silla (Raba ˗ Lai sild) ja silla mahasõitudele jäävate välialade välja ehitamine (multimodaalsed parklad silla otstes ja jõe äärne avalik ruum); kesklinna ja ranna piirkonna (turismipiirkonna) ühendamine säästlike liikumisviise soodustavalt ning sesoonsusest tulenevate mõjude vähendamine (Pühavaimu ja Supeluse tänavate rekonstrueerimine, jalgrattatee kavandamine); munitsipaaleluruumide rajamine ja rekonstrueerimine erinevatele abi vajavatele sihtgruppidele; Raeküla Kooli renoveerimine ning lasteaiahoonete energiatõhusamaks muutmine (Kadri, Kesklinna, Liblika, Päikesejänku, Raeküla, Ülejõe (Noorte väljak 1)).

Perioodi 2023–2027 tegevuskava kogumaksumus on 127,86 miljonit eurot, sellest linna eelarvest 90,46 miljonit. Täpsemalt saab dokumentidega tutvuda Pärnu linna dokumendiregistris, valides volikogu päevakorrast kas arengukava muutmise või eelarvestrateegia.


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid