Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
20.03.2023

Pärnu linnatänavate löökaukude ja kattepragude remontimise hanke võitis sel aastal AS TREF Nord, kes hakkab ilmade soojenedes tänavakatteid parandama.

Tööd kestavad aasta läbi, enamik löökauke ja kattepragusid parandatakse kevadel. Esimene ring kõikjal linnas peab tehtud olema 15. maiks, edasi tehakse tööd jooksvalt vastavalt vajadusele.

„Auke parandatakse aasta jooksul pidevalt, mõnikord ka detsembris, kui ilm lubab,“ ütles teede peaspetsialist Jaak Kanniste.

TREF Nordi pakkumus oli 131 223 eurot. Selle eest parandatakse ligi viiesaja töötunni jooksul löökauke ja saja töötunni jooksul kattepragusid.

Hankel osales neli ettevõtet. Erinevalt eelmisest aastast koostati hange löökaukude ja kattepragude kohta eraldi. Varem olid mõlemad koos ja mõlemaid töid tehti samal ajal. Uueks tingimuseks on seegi, et killustik tuleb kohe pärast töö tegemist tänavatelt koristada.

„Tööd on rohkem ja selleks kulub rohkem aega,“ sõnas Kanniste.

Teekattepragude remontimiseks kasutatakse spetsiaalset mastiksit. Pärast teekattepragude harjaga puhastamist ja suruõhuga kuivatamist täidetakse praod spetsiaalse mastiksiga ja tasandatakse. Seejärel lastakse mastiksil jahtuda, eemaldatakse mastiksi pinnalt üleliigne täitematerjal ja tänava saab liikluseks avada.

„Varem kasutasime teekattepragude remontimiseks teist tehnoloogiat, kuid see ei olnud piisavalt efektiivne. Killustik ei jäänud teekattele korralikult kinni ja kogu tee oli killustikku täis,“ selgitas Kanniste tehnoloogiate erinevust.
Talve jooksul tekkinud löökauke ja teekattepragusid parandatakse tänavatel, kus tänavakattesse on asfaldi murenemise tõttu tekkinud väiksemad augud ja praod. Hädapärasemaid kohti parandati ka talvel külma asfaldiga, kuid soojemate ilmadega kasutatav tehnoloogia tagab parema kvaliteedi.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid