Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
23.03.2023

Pärnu ranna surfiala nihutatakse praegusest asukohast veidi Mai elamurajooni poole, kolmest tulevasest teenusepakkujast üks on juba leitud.

Surfiala asub Side tänava pikenduse juures. POKO rannarestoranist Mai poole jäävad lähestikku OÜ Kolevant (Aloha), MaxWave OÜ ja MTÜ Pärnu Surfiklubi surfikeskused. Nende kasutusleping lõppes eelmise aasta 15. septembril.

Tulevikus jääb ala, kus varem tegutses Kolevant, tühjaks ja kolm veespordikeskust hakkavad paiknema Mai pool. „Suplejad ja veespordiga tegelejad on paremini eraldatud, päästetehnikal on parem juurdepääs ja linnuvaatlusrajale juurdepääs paraneb,“ põhjendas linnamajanduse peaspetsialist Argo Mättas surfiala Mai poole nihutamist.

Uute teenusepakkujate leidmiseks korraldati valikpakkumine. Alal nr 1 ehk MaxWave asukohas võitis selle senine teenusepakkuja, kes oli valmis tasuma ühe hooaja eest 11 510 eurot. Maa-ala kasutusleping sõlmitakse 2032. aasta sügiseni, kasutustasu tõuseb neli protsenti aastas.

Ülejäänud kahele kasutusalale veel teenusepakkujat leida ei õnnestunud ja selleks korraldatakse uus konkurss.

Surfialal on lubatud kasutada üksnes ilma mootoriteta veespordivahendeid, näiteks jettidega seal sõita ei tohi.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid