Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
23.03.2023


Sel laupäeval, 25. märtsil möödub 74 aastat 1949. aasta märtsiküüditamisest, mil Eestist deporteeriti Siberisse üle 20 000 inimese.

Pärnus toimub märtsiküüditamise mälestusüritus kell 12 Riia maantee äärses Leinapargis, raudteejaama kunagises asukohas, kus küüditatud 1949. aastal loomavagunitesse aeti ja Siberi poole saadeti.

Mälestustalituse juhatab oma sõnumiga sisse Pärnu Eliisabeti koguduse praost Tõnu Taremaa ning küüditatud, Pärnumaa represseeritute ühingu Memento liikmed, süütavad 74 mälestusküünalt. Leinapargi mälestuskivi juures seisavad auvalves Pärnumaa Kaitseliidu maleva relvastatud võitlejad ja leinavalves noorkotkad Eesti Lipu Seltsi lippudega.

Küüditamisohvreid ja 74 aasta taguseid sündmusi meenutatakse kõnedega. Mälestuskivi jalamile asetatakse pärjad ja küünlad. Üritusel laulab Pärnu kunstide kooli solist Mirt Matilda Sofi Kirss.

Oma küünla võib küüditamises kannatanute meenutuseks Leinapargi mälestuskivi juurde tuua igaüks. Küünla võib süüdata ka koduaknal. Sellega meenutame neid tuhandeid süütuid inimesi, kes 25. märtsil 1949 Eestist vägivaldselt Venemaale viidi ning kelle hauad on teadmata kohtades võõramaa mullas.Anu Juurma-Saks
Pärnu linnavalitsuse avalike suhete teenistuse juhataja
555 40 667
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid