Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
29.03.2023


Pärnu linnavalitsus tunnistas riigihankele „Pärnu linnas Raba-Lai tänavate silla projekteerimine ja ehitamine“ esitatud kõik viis pakkumist riigihanke tingimustele vastavaks ning tunnistas edukaks ja kvalifitseeris INF INFRA OÜ ja AS EG Ehitus esitatud ühispakkumuse maksumusega 22 222 221 eurot ilma käibemaksuta ja 26 666 665,20 eurot koos käibemaksuga.

Hanketingimuste järgi tuleb pakkujal Pärnu linnas Raba-Laia tänava vahele rajada kolme sõiduraja ja kergliiklusaladega sild koos mahasõitudega Raba ja Lai tänavale. Sild peab arhitektuurselt sobituma ümbritseva linnaruumiga ja andma linnale äratuntava maamärgi.

Linnapea Romek Kosenkranius ütles linnavalitsuse istungil, et käesoleva otsusega tehakse suur samm uue Pärnu silla ehituse suunas ja uue Pärnu silla ehitus saab peatselt alata. „Uus sild kindlasti tuleb! Seitse aastat tagasi valisime kesklinnas Raba-Lai tänava sillale uue asukoha ja neli aastat tagasi kehtestasime planeeringu. Viimastel aastatel oleme tegelenud silla ehituseks vajaliku rahastuse ja ehitusmaksumuse küsimustega,“ rääkis Kosenkranius.

Linnapea selgitas, et kaks silla varasemat ehitushanget 2021. ja 2022. aastal ebaõnnestusid kõrgete ehitushinnapakkumiste tõttu ja riigipoolse rahastuse leidmine pole kuidagi varasemalt õnnestunud. „Praegune Pärnu linna koalitsioon on märkimisväärselt panustanud nende probleemide lahendamisse ja olnud selles edukas. Eelmisel nädalal laekus riigieelarvest esimesed viis miljonit eurot linnakassasse uue silla ehituse toetuseks, 15 miljonit eurot on sisse kirjutatud riigi eelarvestrateegiasse (RESi). 27.märtsil linnavalitsuse poolt üksmeelselt vastu võetud otsus ja riigihanke tulemus annavad linnale võimaluse kahe nädala pärast sõlmida Raba-Lai tänava silla projekteerimise ja ehitushanke lepingu,“ kõneles Kosenkranius.

Eelmise aasta mais alanud Pärnu uue silla võistleva dialoogina riigihankel osales viis pakkujat: Nordecon AS, Puentes y Calzadas Infraestructuras; S.L.U; AS Merko Ehitus Eesti ja KMG Infra OÜ; INF INFRA OÜ ja AS EG Ehitus; GRK Eesti AS GRK Infra Oyj ja GRK Suomi Oy ning ACBR SIA, "Vektors T", SIA TILTS.

Pakkujate esitatud eskiisprojektide linnaruumilist ja arhitektuurset sobivust hinnati riigihanke menetluse käigus arhitektide ja silla hanke läbirääkimiste komisjoni poolt, misjärel esitasid hankijad 9. veebruariks 2023 sobivatele projektidele oma lõplikud pakkumised. Riigihangete seaduse alusel kontrollis Pärnu linnavalitsus pakkumuste vastavust riigihanke alusdokumentides esitatud tingimustele. Kontrollimenetluse tulemusena jõuti järeldusele, et parim pakkumus ei ole põhjendamatult madala maksumusega. Seetõttu tegi linnavalitsus 27. märtsi istungil otsuse kõigi pakkumiste vastavaks tunnistamise kohta ning parimaks pakkumiseks tunnistati ja kvalifitseeriti INF INFRA OÜ ja AS EG Ehitus pakkumus kogusummas 26 666 665 EUR koos käibemaksuga.

Linnavalitsuse otsuse alusel saab silla projekteerimis-ja ehituslepingu sõlmida pärast 14 päeva möödumist otsuse vastuvõtmisest. Pärast lepingu sõlmimist saab avaldada hankemenetluse materjalid ja täpsemalt tutvustada uue silla arhitektuurseid lahendusi. Parima pakkumise teinud INF INFRA OÜ ja AS EG Ehitus peavad vastavalt hanketingimustele ja pakkumusele silla valmis ehitama 22 kuu jooksul lepingu sõlmimise hetkest.


Lisainfo:
Romek Kosenkranius
Pärnu linnapea
5322 9399
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid