Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
27.03.2023

Biolagunevatesse kottidesse pakendatud aia- ja haljastujäätmete tasuta äraveoks tuleb aiaomanikul oma soovist teada anda AS Ragn-Sellsile iseteeninduse keskkonnas www.ragnsells.ee/iseteenindus või telefoninumbril 606 0439 või e-posti teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Aia- ja haljastujäätmete vedu toimub kolmapäeviti. Kui tellimuste rohkuse tõttu peaks jääma mahuti kolmapäeval viimata/tühjendamata, siis teavitatakse jäätmevaldajat uuest veopäevast.

Tasuta veoks tuleb aia- ja haljastujäätmed pakendada biolagunevatesse kottidesse (soovitatavalt 100- 150 l ning peavad olema pealt suletud) või konteinerisse, kus ongi vaid biolagunevad aiajäätmed. Vastasel juhul jäätmevedaja kotti kaasa ei võta. Vedu tuleb kindlasti tellida, sest biolagunevaid kotte ei saa pikalt õues hoiustada - need hakkavad lagunema.

Pärnus saab biolagunevaid kotte osta näiteks Pakendikeskusest Pae 1 ja ehituspoodidest. Biolagunevaid kotte müüvad ka paljud veebipoed. NB! Pärnu Haldusteenuste kontoris (Suur-Sepa 16) biolagunevaid kotte osta ei saa.

Haljastujäätmete kogumiseks sobivad ka tavalised plastikust konteinerid, mida müüakse ehitus- ja aianduskauplustes. Samuti saab konteineri jäätmevedajalt rentida või osta. Haljastujäätmete mahuti tühjendamine on tasuta. Tellimus esitage Ragn-Sellsi iseteeninduse keskkonnas www.ragnsells.ee/iseteenindus või telefoninumbril 606 0439 või e-posti teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Oksi ja kände palume konteinerisse ja biolagunevasse kotti mitte koguda! Oksi, kände ning aia- ja haljastujäätmeid saab aastaringselt viia OÜ Paikre prügila kompostimisplatsile. Tegemist on tasulise teenusega.

Kõige keskkonnasõbralikum ja odavam on aia- ja haljastujäätmeid oma aias ise ära kompostida. Nii saab aeda väärtuslikku mulda. Lahtises aunas on lubatud kompostida ainult aia- ja haljastujäätmeid, toidujäätmeid lahtiselt kompostida ei tohi.

Metsa alla, parki või muule avalikule haljasalale ei tohi aiajäätmeid viia.Anu Juurma-Saks
Pärnu linnavalitsuse avalike suhete teenistuse juhataja
555 40 667
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

Veebilehel kasutatakse küpsiseid