Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
17.05.2023

Pärnus Niidupargis Jaansoni raja ääres valmis uus koerte park, kus loomad saavad häälekamalt tegutseda ka hilistel õhtutundidel.

Koerte pargi kujundusprojekt valmis koostöös osaühinguga Tommi Play, selle ehitas Lars Laj Eesti OÜ. Pargi rajamiseks kulus 40 000 eurot, sarnane koerte park asub Mai kergliiklustee ääres.

Uus koerte park on jagatud suurte ja väikeste koerte jalutusväljakuks, mõlema suuruseks on 1270 ruutmeetrit. Mõlemasse alasse on jäetud pikem elementidest vaba koridor, kus koerad saavad joosta näiteks palli või oksa järele ja niisama üksteist taga ajades hullata.

Suurte ja väikeste koerte alad on veidi erinevad. Mõlemas aedikus on kõndimisramp, aga väiksemate koerte alas on see pisut madalam. Tõkete komplekt, mida koeral on mänguline läbida ja mis koosneb kolmest erineval kõrgusel ja kaugusel asuvast tõkkest, asub suurte koerte aedikus. Samuti on suurte koerte aedikus tunnel.

Väikeste koerte aedikust leiab viie erineva kõrgusega astmed, mis on mõeldud tähelepanu treenimiseks. Mõlemas aedikus on liivaga kaevamiskast, mille eesmärgiks on meelitada koerad kaevamisalale kaevama, peites sinna mänguasju ja julgustades koera seda otsima. Mõlemalt alalt leiab ka puhkelaua, mis võimaldab koera kammida, istuma õpetada jne.

Mõlema aediku sissepääsude juures on koerte joogikausid, joogivee peab koeraomanik ise kaasa võtma. Sissepääsude juures on pingid ja mänguasjade hoiukastid, kuhu koeraomanikud saavad jätta kõigile kasutamiseks mänguasju. „Tore oleks, kui need platsilt lahkudes kokku korjatakse,“ ütles linnaaednik Anu Nurmesalu.

Sissepääsude juurde on paigaldatud infotahvlid platsi kasutamise reeglite ja harjutuste kirjeldustega, mida platsil saab teha.

Linnavalitsus soovib jõeäärset Jaansoni raja piirkonda edasi arendada, tuues sinna erinevaid sportlikke tegevusi ja nähes ette mitmekülgsemaid puhkamise võimalusi. Koerte pargi rajamine on esimene samm selles suunas.

Nurmesalu lisas, et eelmise aasta kuum suvi näitas, et linnas on suur vajadus rahulikumas piirkonnas asuva treeningvahenditega valgustatud platsi järele, kus koerad saavad segamatult häälekamad olla ka hilistel õhtutundidel ja öötundidel. „Kuna parkla lähedus võimaldab koerte parki kasutada ka kaugemalt tulijatel, loodame väljakutele suur kasutust,“ lausus Nurmesalu.

Pressiteate koostas
Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Lisainfo
Anu Nurmesalu
Pärnu linnavalitsuse linnaaednik
523 7315
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid