Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

rukkilillReedel, 23. veebruaril linnavalitsuses ja osavallakeskustes tööaeg 8–12
Head vabariigi aastapäeva!
Vaata ka: aastapäeva tähistamine Pärnus

Pressiteated, uudised

PRESSITEADE
17. 05.2023

Reedel, 19. mai hommikul toimub Pärnu Rannahotellis palvushommikusöök, mis toob kokku poliitika-, spordi-, majandus-, haridus- ja usuelu esindajaid tervest maakonnast. Koosviibimise peakõneleja, Eesti parim maratoonar Tiidrek Nurme kõneleb teemal „Terves kehas terve vaim“.

„2023. aasta on Eestis kuulutatud liikumisaastaks ja seoses sellega on tänavuse Pärnumaa palvushommikusöögi juhtmõtteks „Terves kehas terve vaim”,“ sõnas Pärnumaa palvushommikusöögi üks kokkukutsujatest Pärnu linnapea Romek Kosenkranius.

Mõtte „Terves kehas terve vaim” algne kuju ladina keeles on “Orandum est ut sit mens sana in corpore sano” ehk palveta, et terves kehas oleks terve vaim (Rooma poeet Juvenal). „Leidsime selle olevat sobiva teema, mille üle liikumisaastal palvushommikusöögil kaasa mõelda ja vestelda“, märkis ürituse Pärnumaa vaimulikkonna esindaja pastor Eenok Palm.

„Tänapäeval toimuvad palvushommikusöögid erinevate valdkondade ühiskonnategelastele, arvamusliidritele, eestvedajatele ja sädeinimestele, võiks isegi öelda maasoolale, väga paljudes maailma paikades,“ ütles Pärnumaa palvushommikusöögi algataja, Riigikogu liige Annely Akkermann.

Akkermann lisas: „Eestis sai palvushommikusöökide traditsioon alguse 2002. aastal. Jääb üle ainult rõõmu tunda, et kahjuks küll 20 aastaga, kuid lõpuks siiski on palvushommikusöök levinud Tallinnast ka Pärnusse ja teist korda koosviibimist korraldades saame selle traditsiooni ka siin kinnitada.“

Eesti parim maratoonar Tiidrek Nurme avab teemat „Terves kehas terve vaim“ kristlikust maailmavaatest. Lisaks sellele, et tegemist on tuntud profisportlasega, on Nurme Tartu Kolgata Baptistikoguduse diakon.
Muusikat teeb koosviibimisel Samuel Reinaru. Inimestele saadeti kutse, et osaleda palvushommikusöögil, sõltumata nende usutunnistusest.

Palvushommikusöök on rahvusvaheline sündmus, mis toimub üle maailma rohkem kui 160 riigis ja igal aastal ka Euroopa Parlamendis. Koosviibimise eesmärk on tekitada dialoogi kogu Eestit puudutavates alusküsimustes nagu väärtushinnangud, noorsugu ja perekond. Lisaks Tallinnas toimuvale Eesti palvushommikusöögile toimub üritus veel mitmes Eesti linnas, suurim neist on aasta alguses aset leidev Lõuna-Eesti palvushommikusöök Tartus.

Pärnumaa II palvushommikusöögi 2023 korraldab toimkond, kuhu kuuluvad Riigikogu ja Pärnu linnavolikogu liige Annely Akkermann, ettevõtja ja spordiveteran Jüri Jaanson, EKB Liidu Pärnu Immaanueli koguduse pastor Eenok Palm, Pärnu vaimulike ümarlaua sekretär ja Tartu Ülikooli Pärnu Kolledži õppejõud Taavi Tamberg ning Eesti palvushommikusöögi koordinaator Triin Rait.

Lisainfo:
Taavi Tamberg
+ 372 511 6767
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid