Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Tartu ülikooli Pärnu kolledž panustab senisest rohkem ja teadlikumalt teadusse ja teaduskommunikatsiooni, sellega seoses korraldatakse 23. ja 24. augustil esimene rahvusvaheline teadusüritus „Multiscientia Pernaviensis“, mis hõlmab kahte eraldiseisvat Pärnumaa, Pärnu ja kolledži jaoks olulist teemat.

23. augustil käsitletakse rahvusvahelise teaduskommunikatsiooni foorumil „Kõrgkooli koht regioonis“ regionaalse kõrgkooli rolli regiooni sotsiaalmajanduslikus koosluses. Programm koosneb erinevate nii Eesti (Tatu ülikooli Pärnu kolledž, Narva kolledž ja Viljandi kultuuriakadeemia) kui rahvusvaheliste (Vidzeme rakenduskõrgkool Lätis, Klaipeda ülikool Leedus, Haaga-Helia rakenduskõrgkool Soomes ja Lundi ülikooli Helsingborgi kampus Rootsis) kaasuste tutvustamisest ja nendega seotud aruteludest.

24. augustil toimub kõrgetasemeline rahvusvaheline teaduskonverents "Sinimajanduse aspektid erinevates ruumilistes mastaapides", mis keskendub kolledži uue prioriteetvaldkonna - ressursimajanduse - avamisele sinimajanduse käsitlemise kaudu. Peaesinejaks on Rahvusvahelise Mereuurimise Nõukogu (ICES) teaduskomitee juht, professor Jörn Schmidt. Lisaks mitmetele ettekannetele toimub ka kõrgetasemeline arutelupaneel Eesti antud valdkonda haldavate ministeeriumite esindajate osalusel. Konverentsi modereerib Eesti Rahvusringhäälingu keskkonna- ja loodusteemadega töötav ajakirjanik ja „Osooni“ saatejuht Sander Loite.

Rahvusvahelisele teadusüritusele eelneb eelprogrammina 22. augustil kolledži rahvusvaheliste koostöö- ja arendusprojektide päev, kus on võimalik tutvuda erinevate projektide tegevuste ja partneritega ning soovi korral ka ise kaasa lüüa.

Programm ja registreerimine on avaldatud kolledži kodulehel.
Lisainfo:
Ain Hinsberg
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid