Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

rukkilillReedel, 23. veebruaril linnavalitsuses ja osavallakeskustes tööaeg 8–12
Head vabariigi aastapäeva!
Vaata ka: aastapäeva tähistamine Pärnus

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
25.05.2023

Esmaspäevast 19. juunini saavad elanikud ja juriidilised isikud omavalitsuse infosüsteemi VOLIS kaudu Pärnu kaasavasse eelarvesse ideid esitada, võitjad selguvad pärast detsembris korraldatavat rahvahääletust.

Kaasava eelarvega rajatakse objekte, mis asuvad Pärnu või mõne tema osavalla territooriumil, ühtivad linna arengueesmärkidega, pakuvad avalikku hüve, on igaühele enamuse ajast tasuta kasutatavad ja ei too kaasa ebamõistlikke kulusid järgnevate aastate eelarvetele. Kaasava eelarve objektiks ei ole linnavalitsuse hallatavate asutuste, enamusosalusega äriühingute ja linna poolt asutatud sihtasutustega seotud investeerimisettepanekud või ideed, mille realiseerimine tooks kellelegi otseselt ärilist kasu või võimaldaks kellelgi enda kohustusi vähendada.

Ideed esitades tuleb kirja panna esitaja nimi ja kontaktandmed; idee nimetus, kirjeldus ja rajatava objekti asukoht ning eeldatav maksumus.

Esitatud ideid hindab ja valib neist teostatavad välja hindamiskomisjon, kellel on õigus idee tagasi lükata. Komisjon võib töösse kaasata valdkonna eksperte ning esitada idee autorile täpsustavaid küsimusi ja soovida lisaselgitusi. Analüüsi ja hindamise käigus võib sarnaseid ideid liita ja ideed täiendada.

Ideid hinnates ja valides analüüsib komisjon idee mõju linnaruumile ja elanike kogukonnatundele ning idee teostatavust 2024. aasta jooksul. Idee kõrvaldamisest informeeritakse esitajat koos põhjendustega komisjoni poolt.

Esitatud ideede lõplik paremusjärjestus selgub rahvahääletuse tulemusel, mis viiakse läbi 1.-31. detsembrini elektrooniliselt omavalitsuste infosüsteemis VOLIS ja on salajane. Hääletada saab ainult isiklikult ennast identifitseerides.
Rahvahääletusel toetust leidnud ideede elluviimise korraldab linnavalitsus või sõlmib idee esitajaga sihtfinantseerimise lepingu.

Kaasavaks eelarveks on eraldatud 80 000 eurot, millest kuni 50 000 on mõeldud keskuslinnale ja kuni 10 000 igale osavallale. Kui mõne osavalla ideede maksumuseks on vähem kui 10 000 eurot, ei lähe jääk enam keskuslinna ideede elluviimiseks, vaid lisatakse selle osavalla järgmise aasta kaasavasse eelarvesse. Esitatava idee minimaalne suurus on 3 000 eurot.

Rahvahääletusel saab osaleda iga vähemalt 16aastane Pärnu linna (omavalitsuse) elanik, kelle elukoht on rahvastikuregistri andmetel hääletuse väljakuulutamise kuupäeva seisuga Pärnu linn. Iga rahvahääletusel osalev isik saab hääletada kuni kolme idee poolt.

Rahvahääletuse tulemusena tekkinud pingereast kuuluvad elluviimisele paremusjärjestuse alusel enim hääli saanud Pärnu keskuslinna, Audru osavalla, Paikuse osavalla ja Tõstamaa osavalla ideed, mis lähtuvalt ideede eeldatavast maksumusest mahuvad kaasavaks eelarveks eraldatud summade piiridesse.

Eelmise aasta Pärnu kaasava eelarve rahvahääletuse võitsid Vana-Pärnu seikluspark, Tõstamaa madalseiklusrada ja Vaskrääma mängulinnak.

Vaata lisaks: Pärnu kaasav eelarve 2023
Pressiteate koostas:
Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

Veebilehel kasutatakse küpsiseid