Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
29.05.2023

Pärnu linnavalitsus kehtestas väljaspool kodu osutatava ööpäevaringse üldhooldusteenuse osutamisel vahetult teenust osutavate hooldustöötajate ja abihooldustöötajate kulude tasumise piirmääraks alates 1. juulist 585 eurot ühe teenusesaaja kohta kuus.

Esimesest juulist hakkavad omavalitsused tasuma hooldekodude hooldustöötajatega seotud kulusid. Hooldekodu koha eest tasumisel tehakse esmalt kindlaks abivajaja pensioni suurus (keskmine pension on alates 1. juulist 700 eurot), millest kasutatakse hooldekodu koha eest maksmiseks 85-95 protsenti. Ülejäänud osa pensionist jääb talle isiklike kulude ja kui hooldekodu hind seda ei sisalda, ka ravimiste eest tasumiseks.

Pensionile liidetakse omavalitsuse osa, mis on Pärnu linna ja osavaldadesse sisse kirjutatud inimestele kuni 585 eurot kuus. Kui näiteks 665+585 eurost (95 protsenti keskmisest pensionist ja omavalitsuse osa) konkreetse hooldekodu koha eest tasumiseks ei piisa, tuleb abivajajal või tema lähedasel puudujääv summa ise tasuda.

Esimesest juulist on Tammiste Hooldekodu ööpäevaringse hooldusteenuse hinnaks ühekohalises toas 1390 ning kahe- ja enamakohalises toas 1250 eurot. Seega piisab näiteks eeltoodud näite puhul (inimeste pensionid on erinevad) pensionist ja omavalitsuse osast kahe- ja enamakohalise toa eest tasumiseks, aga ühekohalise toa eest on vaja juurde maksta. Erinevates hooldekodudes on hinnad erinevad, kuid põhimõte on sama: enamik pensionist pluss omavalitsuse piirmäär pluss võib-olla juurde makstav osa.

Pärnu linnavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Tõnu Poopuu sõnul peaks juhul, kui mõni Pärnu või tema osavalla elanik hooldekodu kohta vajab, pöörduma sotsiaalosakonna eakate hoolekande peaspetsialisti Iris Ruudu (Ruut) poole. Tema e-posti aadress on See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ning vastuvõtuajad Suur-Sepa 16 asuvas linnavalitsuses esmaspäeviti ja teisipäeviti kell 8.30-12 ning neljapäeviti kell 8.30-12 ja 14-17.

Linnavalitsus hindab eakat ja tema abivajadust, rääkides inimese ja tema lähedasega. Küsitakse ka pensioni suurust, et hooldekodu eest tasumist hinnata.

Kui hooldekodu vajadus on välja selgitatud, hakatakse koos hooldekodu kohta otsima. Üle Eesti on neid eri ajal erinevalt – vahepeal mõnes kohas mingit liike tube on, vahepeal pole. „Konkreetse koha osas ei saa alati vastu tulla, sest seal ei pruugi vaba kohta olla,“ rõhutas Poopuu.

Vaata lisaksVäljaspool kodu osutatav üldhooldusteenus (hooldekodukoha taotlemine)Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

Veebilehel kasutatakse küpsiseid