Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Elevandikujud Pärnu rannas

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
01.06.2023

Pärnu rand on külastajate vastuvõtmiseks valmis, randa hakkas valvama G4S Eesti AS rannavalve ja promenaadil pandi tööle purskkaevud.

Suplushooaeg kestab 1. juunist 31. augustini. Rannavalve töötab kuni 9. juunini iga päev kell 10-18, 10. juunist 20. augustini kell 10-20 ja 21.-31. augustini kell 10-18.

Eile pandi Side ja Lehe tänava otsa ning Hedoni juurde ranna-ala plaanid, kuhu on märgitud erinevad tsoonid, WCde asukohad, esmaabikoht, vetelpäästetornid, joogiveekraanide asukohad ja muu külastajate jaoks vajalik info.

Pärnu rand on jaotatud Lehe tänavast muuli poole ulatuvaks päevitus- ja suplusalaks, Lehe ja Side tänava vaheliseks aktiivspordialaks (alal asuvad võrkpalliväljakud, aga saab ka päevitada ja supelda) ning Side tänavast Mai elamurajooni poole jäävaks surfialaks. Hedoni lähedal asub spetsiaalne rannaspordiala Düün.

Avalikud tualetid on Side tänava pikendusel, rannastaadionil, Hedoni juures ja naisteranna tee ääres. Pärnu Vee joogikraanid, kust saab tasuta puhast joogivett võtta ning käsi ja jalgu pesta, paiknevad Side ja Lehe tänava pikendusel ja naiste ranna tee ääres.

Mai viimasel päeval avati liiklemiseks rannapromenaadi uus Kuuse ja Lehe tänava vaheline lõik. Lehe tänava pikenduse juures asuva purskkaevu lähedal on uus seiklusrada, mida saab korraga kasutada kuni 23 last. Seiklusrada on mõeldud vähemalt nelja-aastastele lastele ning võimaldab liugu lasta, ronida, rippuda ja erinevaid rollimänge mängida.

Randa on pandud 35 uut riietuskabiini ja 30 uut prügikasti. 62 pinki värviti sini-valgeks, mis on Pärnu linna tunnusvärvid. Samadesse toonidesse võõbati Pärnu rannale ainuomased kiiged.

Rannahoonest Hedonini, Hedoni juurest mereni, Kuuse ja Side tänava pikendusele paigaldati uued laudteed, mille kogupikkus on 276 meetrit. Järgmisel nädalal hakatakse surfialale paigaldama uut laudteed, mille pikkus on paarsada meetrit.

Side, Kuuse ja Lehe tänava lõpus, rannahoone juures ja naiste ranna tee ääres on elevandikujulised tõkised, mis takistavad autoliiklust, olles samal ajal ranna-alale omaseks saanud kujunduselemendiks. Samasugused kahes erinevas suuruses elevandid leidsid koha Supeluse tänaval. Elevandid on Pärnu ranna sümboliks, tuntuima rannaelevandi otsast saab liugu lasta.


Lisainfo:
Kadri Kõresaar
Pärnu linnavalitsuse keskkonna ja heakorra peaspetsialist
5853 9958
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Pressiteate koostas:
Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Fotod: Pärnu linnavalitsus

Uus seiklusrada
Seiklusrada Pärnu rannas
 

Veebilehel kasutatakse küpsiseid