Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

TARTU ÜLIKOOLI PÄRNU KOLLEDŽ
Pressiteade
12. Juuni 2023Alates tänasest on võimalik esitada avaldusi Tartu Ülikooli Pärnu kolledži kolmele rakenduskõrghariduse õppekavale ja ühele bakalaureuseõppekavale. Magistriõppekavadele algas vastuvõtt juba veebruaris.

Pärnu kolledžis on võimalik õppida rakenduskõrghariduse õppekavadel: ettevõtlus ja projektijuhtimine, turismi- ja hotelliettevõtlus ning sotsiaaltöö ja rehabilitatsiooni korraldus ja bakalaureuseõppekaval disainmõtlemine ja digiturundus.

Magistriõppes on avaldusi võimalik esitada teenuste disain ja juhtimine õppekavale, inimesekeskne sotsiaalne innovatsioon õppekavale ja uude persoonibrändipõhine ettevõtlus õppekavale.

Tartu Ülikooli saab ühel õppeastmel õppimiseks esitada kuni kaks avaldust. Nende hulka loetakse ka ülikooli Pärnu ja Narva kolledžisse ja Viljandi kultuuriakadeemiasse kandideerimise avaldused.

Avalduse Tartu Ülikooli Pärnu kolledžisse kandideerimiseks saab esitada sisseastumise infosüsteemis (SAIS). Kuna SAIS on liidestatud riiklike registritega, piisab enamikul kandidaatidel vaid elektroonse avalduse esitamisest ja eraldi dokumente pole vaja lisada. Kandidaadid, kelle vajalikke haridusandmeid registrites ei ole, st kes on lõpetanud kooli enne 2004. aastat või välisriigis, peavad hiljemalt 28. juunil esitama oma lõpudokumentide originaalid. Dokumente saab esitada nii Tartus kui ka ülikooli Narva ja Pärnu kolledžis, Viljandi kultuuriakadeemias ning Tartu Ülikooli Tallinna esinduses.

TÜ Pärnu kolledži õppeoskonna juhataja Urve Tammanni sõnul esitati eelmisel aastal Pärnu kolledži 247-le õppekohale üle 780 avalduse.

Lisaks tasemeõppe vastuvõtule kestab kuni 21. augustini registreerumine mikrokraadiprogrammidesse, mis annavad võimaluse omandada pädevus mõnel kitsamal erialal.


Lisateave: Urve Tammann, TÜ Pärnu kolledži õppeosakonna juhtaja, 5552 5501, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid