Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

14.06.2023

Rimi tervislikule toitumisele keskendunud kaasava eelarve hääletus on lõppenud ning võitjad selgunud. Auhinnaraha 10 000 eurot läheb võrdselt jagamisele kahe enim hääli saanud projekti vahel, milleks olid lasteaed Trall ja Plantos OÜ.

77 häälega võitis rahvahääletuse Pärnu lasteaia Trall ettepanek viia lasteaias läbi kokandustegevusi, mis äratavad lastes huvi toidu ja toitumise vastu. Samuti saavad lapsed valmistada ja maitsta täiskasvanute juhendamisel erinevaid toite, mis aitavad kaasa laste tervislike toitumisharjumuste kujunemisele kogu eluks.

Ainult ühe hääle vähem sai Plantos OÜ, mille eesmärk on kasvatada võrseid erinevates Pärnu lasteaedades. Võrsed on vitamiini- ja mineraalaineterikkad ja nende kasvamise protsessi on lastel huvitav jälgida ning nende eest hoolitseda. Kuna tegu oli projektiga, mille esialgne plaan nägi ette 9990 eurot, siis leppisid Rimi ja Planotse esindajad kokku, et Rimi panustab projekti 5000 euroga. Lasteaiad saavad vajalikud tarvikud ja seemned ning koolitused toimuvad kontaktõppe asemel online'is, et mahtuda uude eelarvesse.

Rimi vastutustundliku ettevõtluse juht Katrin Bats tänas Pärnu omavalitsuse inimesi, kes aitasid Rimi kaasava eelarve projekti ellu viia. “Katsetasime kaasava eelarve ideed esimest korda kolmes vallas üle Eesti, et edendada kogukonnas tervisliku toitumise mõtteviisi. Soovime omaltpoolt võitjatele palju õnne ning edukat projekti ellu viimist,“ ütles Bats.

Pärnu lasteaia direktori Külli Tiismaa sõnul on neil siiralt hea meel, et ka eraettevõtted taolisi algatusi teevad. “Meie haridusasutuste võimalused tervisliku toitumise osas on piiratud, kuid tahe selle suunal rohkem teha on enamikel olemas. On ilmselge, et laste toitumisharjumused saavad alguse juba väga varajas eas, seega anname endast parima, et projekti võit oleks meie laste võit,” rääkis Tiismaa.

Kokku osales Pärnus konkursil viis ideed. Lisaks võitjatele osalesid kaasava eelarve projektis Pernova Hariduskeskus, Vastutustundlikud Valikud MTÜ ja MTÜ Roheliselt Värske Elu.

Hääletusel sai osaleda iga vähemalt 16-aastane inimene, kelle elukoht on rahvastikuregistri andmetel Pärnu omavalitsuses.

Rimi kaasava eelarve ettepanekuid sai esitada 3. aprillist 3. maini. Tähtajaks laekus kaheksa ettepanekut, millest üks ei vastanud konkursi nõuetele. Rahvahääletus toimus 15. maist kuni 5. juunini.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid