Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
14.06.2023

Pärnu linnavalitsus kutsub pärnakaid märkama kodulinnas ilusaid hästi hooldatud aedu, hooneid ja hoove ning esitama neid konkursile „Kaunis kodu“.

Iseenda või naabri kenast kodust ja aiast saab linnavalitsusele teada anda 1. augustini (kaasa arvatud). Selleks palume saata e-kiri Pärnu linnaaednikule Anu Nurmesalule meiliaadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Kirja tuleks panna kauni kodu täpne aadress ning võimalusel ka pererahva nimi ja ühe pereliikme telefoninumber ja/või meiliaadress.

Konkursikomisjon valib igast Pärnu linnaosast välja neli kaunist väikeelamut (Raeküla, kesklinn, Ülejõe, Vana- Pärnu), Paikuse osavallast ühe ja Audru ja Tõstamaa osavallast (need kaks osavalda on konkursil ühe piirkonnana) ühe kauni väikeelamu. Lisaks valitakse üks parima heakorrastusega korruselamu ja üks parima heakorrastusega teenindusettevõte.

„Igal aastal on meile teada antud väga paljudest kaunitest Pärnu kodudest ja aedadest. Väga tore on näha, et koduomanike hool ja vaev oma koduümbruse ilusana hoidmisel kannab vilja ning pilkupüüdvaid aedu ja hoove ühes kenade korras majadega tuleb aina juurde,“ rääkis Nurmesalu.

Nurmesalu selgitas, et „Kauni kodu“ tiitli andmisel ongi väga suur roll just järjepideval hooldamisel – ainult nii jõuab kestva tulemuseni. Parimate valimisel lähtub komisjon haljastuse tervikilmest, hinnates haljastuse kokkusobimist elamu, piirde ja tänavailmega.

„Kui oma kodu eest hoolitsetakse nii, et tulemus pakub silmarõõmu ka teistele peale iseenda, väärib see kindlasti tunnustamist,“ lausus Nurmesalu.

Konkurss „Kaunis kodu“ toimub igal suvel. Võitjad tehakse teatavaks septembris.

Lisainfo:
Anu Nurmesalu
Pärnu linnavalitsuse linnaaednik
523 7315
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Pressiteate koostas:
Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

Veebilehel kasutatakse küpsiseid