Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
14.06.2023

Ehitaja on lubanud Pärnu Munamäele rajatud betoonist skatepargi jaanipäevaks korda teha, kui kavandatu õnnestub, on võimalik skatepark peagi kasutajatele avada.

Linnavalitsuse ja Skatepargid OÜ (praegu Gruuvi Group OÜ) vahel sõlmitud töövõtulepingu kohaselt pidi skatepark valmima hiljemalt 30. aprilliks. Selleks ajaks valmisid küll betoonist rambid, kuid lõpetamata jäi haljastus ning linna ja omanikujärelevalvega jäi kooskõlastamata lepingus nõutud drenaažiprojekt.

Mai alguses kaeti skatepargi nõlvad siirdemuruga, mis vajas täielikuks juurdumiseks ligi kuu aega pidevat kastmist. Praeguseks on muru piisavalt tugev ja sellega probleeme ei ole.

Põhjuseks, miks skateparki vastu võetud pole, on maa-alune drenaažitorustik. Linnavalitsuse tellitud kaamerauuring näitas, et torud on kohati üksteise küljest lahti tulnud, liiv on torustikus ja puudub võimalus nende puhastamiseks. Ekspertarvamuse põhjal selline torustik korralikult tööle ei hakka ja skatepargis võivad tekkida suured lombid.

„Eelmisel nädalal esitas ehitaja tehnilise lahenduse, mis võimaldab betooni lõhkumata torustikke parandada, kuid selline lahendus vajas veel eksperdi kinnitust ja kooskõlastust. Nüüdseks on kooskõlastus olemas ja ehitaja on lubanud tööd lõpetada hiljemalt jaanipäevaks. Seejärel on võimalik hinnata, kas kasutusloa saab välja anda ja skatepargi avada,“ rääkis linnavalitsuse ehituse peaspetsialist Neeme Mitt.

Linnavalitsus on esitanud trahvinõude omaniku ehitusjärelevalvet teostanud Infragate Eesti ASile ja kavatseb trahvida ka ehitajat. Loodame, et drenaaži kordategemine kavandatud viisil õnnestub ja ehitaja pärnakaid alt ei vea.

Pressiteate koostas:
Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Lisainfo:
Karmo Näkk
Pärnu linnavalitsuse linnamajanduse osakonna juhataja
5302 6726
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid