Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

17.06.2016

Teisipäeval, 21. juunil kell 1.34 algab kalendri järgi suvi ja Pärnu kuulutatakse juba kahekümne esimest korda Eesti suvepealinnaks. 

Kuna 2016. aasta on merekultuuri aasta ning Pärnu Jahtklubil saab 110 aastaseks toimub suvepealinna tiitli pidulik üleandmine Pärnu Jahtklubis. Alates kella 15.00 leiavad aset vahvad tegevused nii suurtele kui ka väikestele. Jahtklubi õuel on end sisse seadnud meremuuseum ja pop-up merekool „Meresõber“. Pärnusse tulevad suve tervitama klounid Piip ja Tuut. Jalga saab keerutada ansambli Kukerpillid ja Kaire Vilgatsi saatel. Meelolu loob Liisi Koiksoni trio. Jõel toimub jahtide eskaadri sõit ning mereteemalise tantsuprogrammiga esineb Anna Raudkatsi nimeline tantsuselts. 

Suvepealinna tiitli annab traditsiooni kohaselt Pärnule üle pealinn Tallinn. Tiitli üleandmine toimub kell 18.00. Pärnusse tulevad suve tervitama ka kevadpealinn Türi, talvepealinn Otepää ja sügispealinn Narva. Õhtu lõpetab ilutulestik. 
Esimest korda anti Pärnule suvepealinna tiitel 20 aastat tagasi, 1996. aastal. 

Ootame kõiki tähistama Pärnu suve algust ja nautima õhtuseid meeleolukaid kontserte! Sündmus on tasuta! 


 

Veebilehel kasutatakse küpsiseid