Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

PRESSITEADE
Eesti Rahvaülikoolide Liit
5. september 2023


Kolmapäeval, 13. septembril kell 10.00 alustab Pärnu Rahvaülikoolis (Nooruse Majas) tasuta kogukonnaring “Kodanikuks olemise ABC”, ringi eestvedaja on Helin Laane.

Kogukonnaringis õpitakse koos teistega läbi arutelude, millised on meie kui kodanike õigused ja kohustused, kuidas otsuseid mõjutada, mis on riigi ja mis omavalitsuse vastutusala ning kuidas kogukondlikele probleemidele/väljakutsetele juhtumipõhiseid lahendusi leida.

Kogukonnaringi eestvedaja Helini sõnul annab osalemine kogukonnaringis inimestele võimaluse luua uusi sotsiaalseid suhteid ja omandada oskusi, mis omakorda võimaldavad neil aktiisevamalt panustada ühiskonda ning aidata kaasa oma kogukonna arengule. “Aktiivseks kodanikuks olemise teemadel rääkimine on oluline. See annab inimestele hääle ja võimaluse aktiivselt panustada ühiskonna arengusse,” tõdeb ta.

Kogukonnaringid toimuvad kolmapäeviti algusega kell 10.00. Kokku kohtutakse kuuel korral ja õppekava maht on 16 akadeemilist tundi.

Rohkem infot ja registreerida saab leheküljel https://www.noorusemaja.ee/kodanikuks-olemise-abc/ või võta ühendust Helin Laanega (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., mob 53737068).

Kogukonnaring toimub Pärnu Rahvaülikoolis (Nooruse majas), aadressil Roheline 1B, Pärnu.

Kogukonnaringid toimuvad igas maakonnas Eesti Rahvaülikoolide Liidu projekti “Kodanikuks olemise ABC” raames. Projekti “Kodanikuks olemise ABC” rahastab Norra Aktiivsete Kodanike Fond, mida vahendab Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga. Projekti kohta lähemalt: www.rahvaulikoolideliit.ee/projektid/acf/.


Lisainfo:
Helin Laane
Kogukonnaringi eestvedaja
Pärnu Rahvaülikool
Tel. 53737068
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Marii Saarlaid
ERLi projekti koordinaator
Tel. 5358 3857
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

Veebilehel kasutatakse küpsiseid