Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
11.09.2023

Tänavuse Arnold Antoni nimelise kultuuristipendiumi saavad Göteborgi Muusika- ja Teatriakadeemia maailmamuusika osakonna üliõpilased Maria Mänd ja Juuli Kõrre, mõlema stipendiumi suuruseks on 2000 eurot.

Mändi ja Kõrret seob armastus pärimismuusika vastu. Koos moodustavad nad duo Mann ja Juula, mis pälvis 2020. aastal noorte pärimusbändide konkursil Grand Prix. Duo on esinenud Eesti Vabariigi 103. aastapäeva teleprogrammi kontserdil, Viljandi pärimusmuusika Festivalil, Setu Folgil ja mujal.

Stipendium aitab noortel tasuda Rootsis majutuskulusid ning katta pillide ja loometegevusega seotud kulutusi. Göteborgi Muusika- ja Teatriakadeemiast saadud teadmisi soovivad nad kasutada kodulinna hüvanguks.

Eelmisel aastal pälvis Arnold Antoni nimelise kultuuristipendiumi Regina Mänd, kes on Maria Männi õde.

Arnold Antoni nimeline kultuuristipendium on Pärnu linna ja Arnold Antoni sugulaste ning sõprade koostöös välja antav stipendium, mille eesmärgiks on aidata kaasa Pärnu ja Pärnumaa kultuurielu mitmekesistamisele, annete ja ideede arendamisele kultuuri valdkonnas ning arengu jätkusuutlikkuse tagamisele.

Stipendiumi saamiseks on võimalik kandideerida nendel pärnakatel ja Pärnuga tihedalt seotud inimesetel, kes õpivad või täiendavad end kultuurivaldkonnas mõnes Eesti või välismaa õppeasutuses. Kandideerija elukoht rahvastikuregistris peab olema Pärnu linn.

Stipendium on mõeldud õppetegevuse toetamiseks, sealhulgas õppemaksu tasumiseks, uurimistööde läbiviimiseks, loometegevuse projektide rahastamiseks, vajalike vahendite soetamiseks ja muude otseselt õppetegevusega seotud kulude katmiseks. Stipendiumi suuruseks on vähemalt 1000 eurot.

Rohkem infot stipendiumi väljaandmise korra ja taotlemise kohta leiab Pärnu linna kodulehelt.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Veebilehel kasutatakse küpsiseid