Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
14.09.2023

Pärnu linnavalitsus kiitis heaks ja suunas avalikustamisele Pärnu linna arengukava tegevuskava ja linna eelarvestrateegia aastateks 2024-2028 koos erinevate aastate investeeringute kavadega, mõlemad dokumendid võtab pärast avalikustamist vastu linnavolikogu.

Arengukava tegevuskava ja eelarvestrateegia avalik väljapanek toimub 21. septembrist kuni 11. oktoobrini Pärnu linna veebilehel www.parnu.ee, Pärnu linnavalitsuses Suur-Sepa 16 ruumis 104, Audru osavallakeskuses (Pärna allee 7, Audru alevik), Paikuse osavallakeskuses (Pärnade pst 11, Paikuse alev) ja Tõstamaa osavallakeskuses (Sadama tee 2, Tõstamaa alevik).

Ettepanekuid arengukava tegevuskava ja eelarvestrateegia muutmiseks saab esitada kuni 11. oktoobril kella 17ni Pärnu linna veebilehel www.parnu.ee, linnavalitsuses ja osavallakeskuses kohapeal, saates need e-posti aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või postiaadressil Suur-Sepa 16, 80098 Pärnu linn, Pärnu linn. Avalik arutelu toimub 13. oktoobril 2023 kell 16 Pärnu linnavalitsuses Suur-Sepa 16 ruumis 346 (suur saal).

Arengukava tegevuskavas aastateks 2024-2028 kajastuvad linna arengu jaoks olulised algatused ja investeeringud. Selle lisades „Investeeringute kava 2024–2028“ ja „Investeeringute kava 2029–2035“ on täpsustatud ja korrigeeritud tegevuste maksumust, täitmise aega ja finantseerimisallikaid.

Arengukava tegevuskava on aluseks linna eelarve planeerimisel ning erinevate Euroopa Liidu fondide ja teiste rahastamisvõimaluste kavandamisel ja taotlemisel. Abilinnapea Irina Talviste sõnul keskendub arengukava järgmisel aastal kõige enam kolmanda silla ja sellega seotud tänavate ehitamisele. „Suuremad investeeringud on lisaks silla ehitamisele Pargi tänava läbimurre, Raba tänava rekonstrueerimisega alustamine ning Supeluse tänava uuendamine,“ rääkis Talviste.

Eelarvestrateegias on arvestatud pensionitelt laekuva tulumaksu ja käibemaksu tõusuga. „Suuremad kulutused on seotud õpetajate võimaliku palgatõusu ja hooldusreformiga,“ ütles abilinnapea Meelis Kukk.

Pärnu linna arengukava 2035 tegevuskava muudatuste ja Pärnu linna eelarvestrateegia aastateks 2024–2028 väljapanek 


Lisainfo:
Eveli Uisk
Pärnu linnavalitsuse arenguosakonna juhataja
5855 6879
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Pressiteate koostas:
Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

Veebilehel kasutatakse küpsiseid