Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
19.09.2023

Riigihanke võitnud Läänekivi OÜ hakkab Pärnu kesklinnas asuvat Lydia Koidula parki rekonstrueerima, tööd peavad olema lõppenud järgmise aasta suveks.

Lydia Koidula park rajati 1928. aastal. Viimati rekonstrueeriti seda üle 20 aastat tagasi, asendades varasema sõelmekattega tee betoonist katendiga. Praeguseks on teekate amortiseerunud, kivid on kohati ära vajunud ja osa kive katki. Samuti vajab uuendamist tugimüür.

Pargi rekonstrueerimise käigus eemaldatakse tugimüüri vanad katteplaadid, müüriosa puhastatakse, vuugivahed parandatakse ja paigaldatakse tugimüürile uued katteplaadid. Müüri trepid puhastatakse ja korrastatakse ning seotakse kivikatendid müüriga. Kivikatendi äärtele lisatakse metallserv.

Tugimüüri ääres paiknevaid rooside istutusalasid laiendatakse ja eraldatakse tugimüürist. Korrastatakse suvelillede istutusalasid, piiratakse need metallservaga ja rajatakse pinkide taha uued lehtpuuhekid. Olemasolev murupinna alus korrastatakse ja asendatakse siirdmuruvaibaga.

Pargi sisemine ring uuendatakse sügisel, välimine ring järgmise aasta kevadel. Tööd lähevad koos käibemaksuga maksma 176 031,60 eurot.

Pressiteate koostas:
Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Lisainfo:
Anu Nurmesalu
Pärnu linnavalitsuse linnaaednik
523 7315
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

Veebilehel kasutatakse küpsiseid