Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
19.09.2023

Läinud aasta lõpus asutatud Pärnu linna pedagoogilise praktika stipendium on juba 11 eripedagoogiks, psühholoogiks või õpetajaks õppivat üliõpilast Pärnusse praktikale meelitanud, peagi lisandub neile üks logopeedia tudeng.

Stipendiumiga toetatakse magistriõppes või neljandal-viiendal kursusel õpetajaks või tugispetsialistiks õppivate tudengite Pärnu haridusasutustes praktika sooritamist. Stipendium on mõeldud praktika ajal elamiskulude katmiseks, et motiveerida üliõpilasi pärast magistriõpingute lõpetamist Pärnu haridusasutustes tööle asuma.

Praeguseks on linnavalitsus stipendiumi määranud 11 üliõpilasele, kellest kuus on Tallinna Ülikooli ja viis Tartu Ülikooli tudengid. Kuus üliõpilast sai toetust eripedagoogika, kaks psühholoogia, kaks matemaatika-informaatika ja üks prantsuse keele õpetaja praktika sooritamiseks.

Stipendiumi suuruseks on komisjon määranud 15 eurot praktikapäeva eest, nädalavahetusi ja riiklikke pühi sisse ei arvestata. Nii kujuneb näiteks kuuajalise praktika stipendiumi suuruseks keskmiselt 300 eurot.

Pärnu linnavalitsuse kaasava hariduse peaspetsialist Aive Aru sõnul on mõlema ülikooliga väga tihe koostöö. „Lisaks stipendiumi maksmisele abistame praktikante juhendajate ja majutuskoha leidmisel. Praktikantide senine tagasiside on olnud positiivne ja stipendium motiveerib Pärnusse praktikale tulema,“ rääkis Aru.

Täpsemalt saab pedagoogilise praktika taotlemise kohta lugeda ja stipendiumitaotluse esitada Pärnu linna kodulehelt.

Pressiteate koostas:
Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Lisainfo:
Aive Aru
Pärnu linnavalitsuse kaasava hariduse peaspetsialist
5190 6269
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid