Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavolikogu pressiteade
21.09.2023

Pärnu linnavolikogu võttis vastu Pärnu noorsportlase stipendiumi väljaandmise korra, sarnast stipendiumi on varem nimetatud Pärnu Olümpialootuse ja Pärnu Spordilootuse stipendiumiks.

Stipendiumi eesmärgiks on toetada Pärnu linna noori sportlasi, kellel on kõrged sportlikud eesmärgid ja eeldused ning kes on edukalt võistelnud kohalikel ja/või rahvusvahelistel tiitlivõistlustel.

Olümpialootuse ja Spordilootuse stipendiume on makstud Pärnu linna eelarvest, kuid nende menetlemise ja aruandluse protsessi on seni koordineerinud Pärnu Spordiliit. Edaspidi hakkab taotlusi menetlema linnavalitsus, kaasates hindamiskomisjoni Pärnu Spordiliidu esindajad, kes on seni Spordilootuste valimise protsessi eest vedanud.

Stipendiumi määramise otsustab linnavalitsus. Stipendiumid makstakse välja linnavalitsuse korralduse alusel otse stipendiumi saaja või tema seadusliku esindaja arvelduskontole.

Stipendiumi saab taotleda 14-23 aastasele noorsportlasele, kes on rahvastikuregistri alusel Pärnu linna elanik ja/või on Pärnus registreeritud spordiklubi liige või õpib Pärnu Spordikoolis.

Linnavalitsuse spordinõuniku Johanna Lepa sõnul on oluline jätkata noorsportlaste toetamise traditsiooni. „Menetlusprotsessi toomine linnavalitsuse toimiva infosüsteemi alla on lisaks menetlusprotsessi efektiivsemaks muutmisele vajalik ka isikuandmete kaitse tagamise tõttu,“ ütles Lepp.

Stipendiumi taotlemiseks tuleb Pärnu linnavalitsuse iseteeninduses esitada enne 1. detsembrit vormikohane taotlus. Vajalik info taotlemise kohta avaldatakse linna veebilehel, taotlusvormi on võimalik täita alates 1. novembrist.

Pressiteate koostas:
Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Lisainfo:
Johanna Lepp
Pärnu linnavalitsuse spordinõunik
5449 0503
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid