Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
22.09.2023

Pärnu linnavalitsus ja Tre Raadio kutsuvad kõiki neljapäeval, 28. septembril ehtima helkuripuid.

2015. aastal sai suvepealinnast alguse ühine helkuripuude ehtimise tava. Aktisooniga pööratakse tähelepanu ohutule liiklemisele ja tuletatakse meelde helkuri kandmise vajalikkust. Ettevõtmise mõte on lihtne: neil, kellel on helkureid üle, saavad need puule riputada ja need, kellel esmane elupäästja puudu, saavad selle puult võtta ja end pimedal ajal nähtavaks teha.

Neljapäeval, 28. septembril kell 13 ehivad ettevõtmise eestvedajad helkuripuu Lastepargis. Puu ehtimisel on abiks Pärnu Vabakooli õpilased ja politseiametnikud. Sellel aastal ehivad Pärnu linna koolid Pärnu linnavalitsuse toel koolide juurde oma helkuripuud.

Ettevõtmise eestvedaja, Tre Raadio saatejuht Regina Jaakson: „ Mida rohkem puid, seda rohkem helkureid ja seda turvalisem pimedas liikumine.“ Kui tunned ja tahad ka ettevõtmises osaleda, siis vali endale sobiv koht ning tee oma kogukonnaga helkuripuu.

Korraldajad paluvad helkuripuude asukohti teistega jagada:
• Registreeri puu veebis
• Info puu kohta võib ka saata e-posti aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Lisaks postita foto oma helkuripuust sotsiaalmeediasse sõnumiga „Ole nähtav! Kanna helkurit“ ja kasuta #helkuripuu. Nii on helkureid lihtne leida.

Pressiteate koostas:
Anu Juurma-Saks
Pärnu linnavalitsuse avalike suhete teenistuse juhataja
5554 0667
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

Veebilehel kasutatakse küpsiseid