Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
26.09.2023

Pärnu linnavalitsus kinnitas Pärnu Spordikeskuse valduses olevate spordiobjektide ja rajatiste hinnakirja, mis hakkab kehtima järgmise aasta 1. jaanuarist.

Pärnu Spordikeskuse valduses olevateks spordiobjektideks on Raja ujula, Pärnu spordihall, Kergejõustikuhall, Paikuse spordikeskus, Mai kunstmuruväljak, Raeküla staadion, Rehepapi kunstmuruväljak, Rannastaadion, Rannastaadioni Hostel, Jalgpallihall ja Lastestaadion.

Spordikeskuse juhataja Maidu Lahe sõnul ei saa uuest hinnakirjast välja tuua ühte üleüldiselt rakendatavat hinnatõusu protsendi määra. „Muudatused lähtuvad sellest, kui ajakohased ja vajadustega vastavuses on hetkel kehtivad hinnad. Näiteks ujulas on hinnatõus keskmiselt 10-15%, üksikpilet õhtuses tsoonis, mis praegu maksab 6,50 eurot, hakkab alates jaanuarist maksma 7,50 eurot,“ kõneles Laht.

Laht lisas, et kohati lähtus hinnatõus ka vajadusest ühtlustada erinevate rajatiste hinnakirju. „Näiteks on varasemast hinnakirjades sees olnud mõned erisused/soodustused üksikute spordialade lõikes, mille rakendamine ei kohtle spordialade harrastajaid võrdselt,“ ütles ta.

Laht rääkis, et suur osa spordikeskuse hindadest on paika pandud aastal 2015 ja vahepealsel ajal neid muudetud ei ole. „Möödunud on kaheksa aastat, mil on majandatud 2015. aasta hindadega, aga tänases majandusolukorras ei ole samade hindadega jätkamine kahjuks enam jätkusuutlik. Rajatised vajavad pidevat hooldust ja korrashoidmist, töötasude alammäär on viimase kaheksa aasta jooksul kahekordistunud, Pärnu kütte hinnad on võrreldes 2015. aastaga suurenenud kaks korda, energiahinnad on ainuüksi viimase paari aasta jooksul teinud olulise sammu ülespoole ning uued maksutõusud ootavad ees 2024. aasta alguses,“ selgitas Laht.

Abilinnapea Ene Tähe sõnade kohaselt on linnavalitsusel kavas spordiorganisatsioonide tegevustoetusi ja munitsipaalkoolide eelarveid suurendada. „Linn on valmis kompensatsioonimehhanismi rakendama,“ lausus Täht ja lisas, et plaanis on ka suuremate toetuse saajatega kohtuda.

Pressiteate koostas:
Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Lisainfo:
Maidu Laht
Pärnu Spordikeskuse juhataja
5384 2169
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Ene Täht
Pärnu abilinnapea
516 9025
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid