Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

rukkilillReedel, 23. veebruaril linnavalitsuses ja osavallakeskustes tööaeg 8–12
Head vabariigi aastapäeva!
Vaata ka: aastapäeva tähistamine Pärnus

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
06.10.2023

Täna õhtul hotellis Strand toimunud pidulikul tänuõhtul „Sulle, õpetaja!“ tunnustati Pärnu haridustöötajaid ja tehti teatavaks linna hariduspreemiate tänavused laureaadid.

2023. aasta Pärnu hariduspreemiate laureaadid on:

Aasta lasteaiaõpetaja – Karin Kaugeranna, Pärnu Raja Lasteaed
Karin Kaugeranna on aktiivne organisaator ja eestvedaja - olgu tegu ühisürituste, spordivõistluste, projektide, arengumänguteemaliste kogemuste jagamise või õppevahendite loomisega. Tuntud on tema terviseteemalised e-õppematerjalid. Oma igapäevatöös liikumisõpetajana peab Kaugeranna väga oluliseks pakkuda igale lapsele eduelamust ja täiskasvanu tuge. Tervise tugevdamise ja organismi karastamise seisukohalt peab oluliseks viia läbi liikumisõpetust palju õues, seostades õppetegevust kodukoha, selle looduse, igapäevaelu ja ümbritseva keskkonnaga. Kaugeranna võtab ette lastega lasteaia õuealal ja lähiümbruses kiirrännakuid, matku, peituse- ja seiklusmänge, kasutades erinevaid nutivahendeid.

Aasta klassiõpetaja - Raili Hiiesalu, Pärnu Päikese Kool
Raili Hiiesalu leiab erivajadustega õpilaste õpetamisel uusi metoodikaid ja on õpilase individuaalseid võimeid silmas pidades ise meisterdanud erinevaid motoorikamänge. Õpilastele on koostatud erinevaid PCS piltide käitumisjuhendeid. Ta on loonud suurel hulgal õppematerjale oma õpilastele ja avaldanud õpilastele jõukohaseid materjale digikeskkonnas. Hiiesalu osales Erasmus+ agentuuride korraldatud seminaril Varssavis ja seejärel kirjutas Erasmus+ rahvusvahelise strateegilise kootööprojekti, planeeris töö ja koondas dokumentatsiooni, toetas kooli partnerite tegevusi.

Aasta põhikooli aineõpetaja - Mart Kimmel, Pärnu Rääma Põhikool
Mart Kimmel on ääretult töökas, energiast ja ideedest pakatav noor õpetaja, kes paneb õpilaste silmad särama, leiutades aina uusi põnevaid väljakutseid nii õpilastele kui ka õpetajatele. Väljundipõhist õpet rakendades ei jää ühelegi õpilasele arusaamatuks, miks üht või teist asja on vaja õppida. Ettevõtlusõpetajana aitab ta õpilastel luua minifirmasid ning veab erinevaid projekte ja õpihuvilaagreid nagu näiteks “Ideeviit” ja “Rakett69”. Kimmel kasutab õpetamisel ka digivahendeid ja näitlikustab seeläbi oma õppematerjale. Tema meelistegevuseks on koostöös õpilastega viia läbi õppekavas ettenähtu toetamiseks erinevaid eksperimente, katseid ja projekte.

Aasta gümnaasiumiõpetaja - Tõnu Tamm, Pärnu Koidula Gümnaasium
Tõnu Tamm on jätnud paljudele oma õpilastele ereda mälestuse, ta on andnud olulise panuse reaal-, loodus- ja inseneriteaduste populariseerimisse. Füüsikaõpetajana on ta pälvinud mitmeid aastaid järjest õpilaste lemmikõpetaja tunnustuse, mis kinnitab, et tema õppetunnid on sisukad ja aktiivsed ning õpetaja on isiksusena mõjus ja meeldejääv. Tamm on armastatud klassijuhataja ja õpetaja, kes juhendab tehnikalaseid õpilasuurimusi ja praktilisi töid ning innustab õpilasi osalema füüsika- ja tehnikaalastel võistlustel ja olümpiaadidel.

Aasta klassijuhataja - Silvi Tolmats, Audru Kool
Silvi Tolmats on sõbralik, toetav ja aktiivne klassijuhataja, kelle innustusel võtavad õpilased osa kõikidest klassi ja kooli ühisüritustest. Mitmed tema endised õpilased on tema tänaste õpilaste lapsevanemad. Tolmats on üks nendest inimestest, kelle kohta võib öelda “sündinud õpetajaks”. Ta on alati valmis kuulama, seletama, innustama ja vajadusel lohutama. Ta on väga ettevõtlik, aga samas rahulik ja empaatiline, mistõttu tulevad õpilased tema mõtete ja algatustega lihtsasti kaasa. Lapsevanemad kirjeldavad Silvi Tolmatsit kui klassijuhatajat, kelle poole võib pöörduda iga küsimusega.

Aasta huvialaõpetaja - Laura Junson, Pärnu Muusikakool
Laura Junson on tegevmuusik, kes oskab läbi oma kogemuse toetada ja suunata nii vokaaltehnilist arengut, enda saatmist pilliga, omaloomingu tegemist, lugude salvestamist kui ka bändi tegemist. Ta ei lase liugu õpilase tugevustel, vaid vastupidi, soovitab loo, mis on õpilase jaoks vokaalselt raskem, et teha tööd sellega, mis kõige rohkem arengut vajab. Junsonile pole oluline kohe oma õpilasega konkursitel särada, vaid ta soovib õpilasele võimalikult palju anda. Ta on vokaaltehnikas väga tugev ja seetõttu on enamik tema õpilasi Pärnu Muusikakoolis lisa-aastatel kuni gümnaasiumi lõpuni.

Aasta kutseõpetaja - Taisi Talviste, Pärnumaa Kutsehariduskeskus
Taisi Talviste on väga paljude õpilaste lemmikõpetaja. Ta teeb palju näidiseid, mõtleb kogu aeg, et õpilastel oleks huvitav õppida ja seob päriselu koolitundidesse sisse. Talviste tunneb huvi, kuidas õpilastel väljaspool kooli läheb ning tahab, et õpilased õpiksid ja neil läheks hästi ka pärast kooli. Ta tegi e-õppe nii endale kui õpilastele väga meeldivaks ja rakendas uuenduslike viise. Talviste on õpetajana töötanud üle 15 aasta ja tema õpilased on saavutanud väga palju üleriigilistel võistlustel kõrgeid kohti.

Aasta noorsootöötaja - Margit Vellend, MTÜ Pärnu Noorte Vabaajakeskus
Parima iseloomustuse Margit Vellendi kohta annavad noored ise: “Margit on mulle väga tähtis, sest tema oli ainuke isik, et suutis mind pimedusest päevavalgele tuua. Tänu temale ma õppisin väga palju
nii enda kui ka elu kohta. Ta oli justkui emafiguur, kes oli sind alati valmis toetama, kuulama ja aitama. Margit tähendab mulle väga palju ning ta jääb mulle igaveseks südamesse. Tänu Margitile olen leidnud uusi sõpru, kellega suhtlen aktiivselt siiani. Olen Margitile jaganud suurema osa oma probleemidest ja ma ei tea aega, mil Margit poleks osanud mind aidata. Olen väga tänulik ning ma ei unusta teda eal.”

Aasta õppeasutuse juht - Marju Trumsi, Pärnu Päikese Kool
Pärnu Päikese Kooli direktor Marju Trumsi tahab, et kõigil oleks hea. Ta tunneb huvi, kuidas läheb, süveneb vastusesse ja on murede korral motiveeritud leidma lahendust. Töötajaid hoitakse, nende vaimse tervise eest hoolitsetakse. Uued mõtted ja ideed on alati oodatud, enesearendus ja õppimine toetatud, koostöö vanematega on oluline ning kõik õpilased on osa kokkuhoidvast kooliperest. Trumsi seisab selle eest, et õpilased saaksid parima ettevalmistuse ja praktilised oskused. Mitmed vilistlased tulevad õppeasutusse praktikale, organisatsioon on kujunenud kompetentsikeskuseks ning kõik praktikandid on alati oodatud, nendega arvestatakse ja suunatakse.

Aasta hariduse sõber - Viivika Vilja, Pärnumaa Arenduskeskus
Viivika Vilja eestvedamisel on Pärnu linna ja Pärnumaa ettevõtlikud koolinoored, koolid ja õpetajad saanud väärt ettevõtluskogemusi. Ta on noorte ettevõtlikkuse ja ettevõtlusõppe maakonnaülese süsteemi looja ja arendaja, Ettevõtliku Kooli tegevuste koordineerija, õppeasutuste, ettevõtete ja organisatsioonide vahelise koostöö korraldaja. Tema eestvedamisel on ettevõtluspisikuga nakatunud pea kõik Pärnumaa koolid. Ettevõtlusõppe edendamiseks pakub ta noortele lisatuge ja -tegevusi Junior Achievement Eesti mini- ja õpilasfirmade programmide kaudu ning propageerib noorte seas ettevõtlikku eluhoiakut.

Aasta tugispetsialist - Andra Mere, Pärnu Täiskasvanute Gümnaasium
Andra Mere on olnud Pärnu Täiskasvanute Gümnaasiumi nõustamissüsteemi looja, selle kindel tugisammas, eestvedaja, kogemuste kandja ja järjepidevuse hoidja. Ta juhib kooli õppenõustajaid, et koos luua turvaline keskkond õppijate toetamiseks. Tema tööks on leida võimalusi, lahendusi õppijatele, kes teistesse koolidesse ei ole sobitunud. Ta oskab ka kõige erinevamaid õppijaid koostööle suunata, aidates leida nende ühisosa. Paljudel õppijatel on hirm suhelda, ka kooli kohale ilmuda ja nad vajavad tuge uuesti alustamiseks. Õpetaja ja õppenõustajana läheneb Mere igale õppijale individuaalselt ja leiab neis üles tugevused, mille abil kogeda eduelamust.

Elutööpreemia - Helju Sutt, Pärnu Spordikool
Helju Sutt on tipptasemel võrkpallitreener, kes on koolitanud välja kümneid ja kümneid professionaalseid võrkpallureid juba üle 50 aasta. Tema käe all treenides on kasvanud suurepärased võrkpallitreenerid ja -kohtunikke nagu näiteks Andrei Ojamets, Raul Reiter, Mehis Merilaine ja Kaisa Kirikal. Helju Sutt on nii treenerina kui ka inimesena eeskujuks. Paljud treenerid ütlevad: lapsi on palju, aga võistlema saata pole väga kedagi. Sutt ei lase ennast sellest heidutada ja leiab noortele võimaluse füüsiliselt aktiivselt vaba aega veeta, armastada võrkpalli, meeskonnatööd, olla üksteise suhtes viisakas. Positiivse ellusuhtumise ja elutervete vaadete poolest on ta tõeline väärtus.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid