Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

rukkilillReedel, 23. veebruaril linnavalitsuses ja osavallakeskustes tööaeg 8–12
Head vabariigi aastapäeva!
Vaata ka: aastapäeva tähistamine Pärnus

Pressiteated, uudised

Pressiteade
10.10.2023
EASi ja KredExi ühendasutus


Tallinnas toimuval rahvusvahelisel Green Destinationsi konverentsil tunnustati eile õhtul rohesihtkohtade programmis osalevaid Eesti turismisihtkohti. Programmiga liitunud Pärnu saavutas hõbetaseme, sihtkoha tunnustuse võttis vastu Pärnu linnavalitsuse arenguosakonna turismiarenduse peaspetsialist Silva Koemets.

Ülemaailmselt kestlikku turismi arendava organisatsiooni Green Destinations keskkonnaaudiitorite hinnangud rohesihtkohadele tervikuna on jaotatud viieks tasemeks, madalamalt loetledes pronks-, hõbe-, kuld-, plaatinatase ja kõige kõrgemana sertifitseeritud rohesihtkoha tase. Pärnu liikus pronkstasemelt hõbedale.

Pärnumaa tugevused turismisihtkohana on audiitorite hinnangul sihtkoha juhtimine, kultuuri- ja looduspärandi säästev eksponeerimine turismi huvides, sotsiaalne heaolu sihtkohas ning kohalike ettevõtete toetamine. Arenguvajadusena toodi välja külastustiheduse ja kohalike elanike rahulolu seire, kestlike väärtuste edendamine ettevõtetes ning jäätmed – teadlikkus on küll aasta-aastalt kasvanud, kuid rohkem tuleb tegeleda nii jäätmete vähendamise kui ka ringlussevõtmise võimaluste tutvustamisega ning julgustada ettevõtjaid uusi lahendusi proovima. Lisaks ettevõtjatele tuleb enam teadvustada ka külastajatele, millist mõju võib nende tegevus avaldada ning kuidas nad saaksid anda ise panuse, et mõju oleks võimalikult minimaalne.

„Oleme väga uhked, et suutsime standardit täites tõusta pronksilt hõbetasemele. Teadmine, et kuldtasemest jäi Pärnul puudu ainult 0,1 punkti, annab motivatsiooni liikuda planeeritud tegevustega järjekindlalt edasi, sest läheme ju õiges suunas. Järgmiseks korraks on vaja lihtsalt „selg sirgu lüüa“ ning kuldtaseme tunnustus ongi käes! Toonitan, et hõbetaseme saavutamine ei ole tunnustus pelgalt Pärnu sihtkoha turismiarenduse- ja turundusmeeskonnale, vaid turismindusega seotud osapooltele laiemalt. Oleme kokku kutsunud rohemeeskonna, kellega koos vaatame hinnatavad kriteeriumid üle ning paneme paika oma tegevused järgmisteks aastateks. Anname kõik oma panuse, et Pärnu oleks roheline sihtkoht ning loodan siiralt, et see koostöö jätkub edaspidigi,“ sõnas Pärnu linnavalitsuse arenguosakonna turismiarenduse peaspetsialist Silva Koemets.

Eesti sihtkohtade osalemist auhinna- ja sertifitseerimisprogrammis veab Green Destinationsi ametliku partnerina EASi ja KredExi ühendasutuse turismiosakond. Eesti sihtkohad osalevad programmis juba neljandat aastat. Rakvere ja Järvamaa said tänavu samuti hõbetaseme, Hiiumaa-Saaremaa tõusid hõbedalt kullale, Lahemaa kuldtasemelt plaatinale ning Tartu hüppas hõbedalt plaatinatasemele.

EASi ja KredExi ühendasutuse turismijuhi Rainer Aaviku sõnutsi annab Green Destinations sihtkohale väga hea võimaluse näha tervikpilti ning teadmise, kus survestada koostööprojekte, et kogu sihtkoha huvides tarvilikud asjad tehtud saaks. „On oluline, et piirkond saaks turismitulu, ent samas ka see, et külastaja elamus ei tuleks Eesti kauni looduse või kohaliku inimese huvide hinnaga. Seetõttu hakkasime Green Destinationsi lepingulise partnerina Eesti sihtkohtadele neli aastat tagasi võrgustiku tuge pakkuma ning nüüd Tallinna toodud konverents on kahtlemata üks koostöö tipphetkedest,“ lausus Aavik.

Eesti sihtkohtade kõige suuremaks tugevuseks on võrgustiku audiitorite hinnangul loodus- ja kultuuripärandiga säästlik ümberkäimine turismiteenuste pakkumisel. Läbivaks arengukohaks on seire – elanike rahulolu, külastajate rahulolu, külastustiheduse jälgimine ja analüüs. Arenguruumi on ka jäätmetekke vähendamisel ja säästlikumate energialahenduste kasutuselevõtus.


Pildil kestlike sihtkohtade rahvusvahelise koostöövõrgustiku Green Destinations asutaja ja president Albert Salman ning Pärnu linnavalitsuse arenguosakonna turismiarenduse peaspetsialist Silva Koemets.
Foto autor Rauno Liivand

kestlike sihtkohtade rahvusvahelise koostöövõrgustiku Green Destinations asutaja ja president Albert Salman ning Pärnu linnavalitsuse arenguosakonna turismiarenduse peaspetsialist Silva Koemets.


Anu Villmann
turismiinfo koordinaator
turismiosakond
EASi ja KredExi ühendasutus

5885 6900, 588 3 49 84
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid