Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
10.10.2023

Pärnu linnavalitsus kutsub üles esitama kultuuri aastapreemia kandidaate. Preemiatega tunnustatakse Pärnus tegutsevate või Pärnuga seotud loovisikute ja kultuurikorraldajate tööd, kelle looming ja kõrgetasemeline korraldustegevus on sel aastal andnud palju juurde nii Pärnu kui kogu Eesti kultuurielule.

Linn annab välja kaks kultuuri aastapreemiat - loomingu- ja korraldajapreemia. Mõlema preemia rahaliseks väärtuseks on 2500 eurot. Loomingupreemia on mõeldud autorile, interpreedile või kollektiivile, kelle looming on sel aastal oluliselt rikastanud nii Pärnu kui kogu riigi kultuurielu. Korraldajapreemia antakse kultuurikorraldajale (isik, kollektiiv, selts või ühendus), kelle korraldatud sündmus on tänavu märkimisväärselt rikastanud Pärnu kultuurikeskkonda ja tõstnud Pärnu mainet kultuurilinnana.

Abilinnapea Ene Täht. „Kõik meie linna kultuurisündmuste korraldajad on tänu ja tunnustamist väärt. Meie kultuurielu ja melu on tulnud toast ja saalist välja nii linnaruumi kui ka loodusrikkasse keskkonda maal, kuhu on loodud uusi inspireerivaid kohti kultuuri edastamiseks ja nautimiseks. See on andnud inspiratsiooni külastajatele ning turistile tahtmise Pärnusse tulla. Meil leiab sündmusi ja kohti, kuhu minna ja mida vaadata ning nautida ja teistelegi soovitada. Pärnus on ka rohkelt inimesi, kellele meie keskkond pakub tuge ja jõudu ning kindlasti ka inspiratsiooni loominguga tegelemiseks. Kindlasti tee ettepanek, keda sellel aastal kultuuri aastapreemiaga tunnustada võiks.“

Aastapreemiate kandidaate võivad esitada füüsilised ja juriidilised isikud ning isikute ühendused. Põhjendatud taotlused palume panna teele hiljemalt 10. novembriks.

Kõige mugavam ja kiirem on esitada taotlus veebivormi kaudu, aga taotluse võib ka saata e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või postiaadressil Suur-Sepa 16, 80098 Pärnu linn, Pärnu linn.

Kultuuripreemiate saajad valib seitsmeliikmeline komisjon. Pärnu linn annab kultuuri aastapreemiaid välja alates 2014. aastast.


Anu Juurma-Saks
Pärnu linnavalitsuse avalike suhete teenistuse juhataja
555 40667
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid