Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

rukkilillReedel, 23. veebruaril linnavalitsuses ja osavallakeskustes tööaeg 8–12
Head vabariigi aastapäeva!
Vaata ka: aastapäeva tähistamine Pärnus

Pressiteated, uudised

Teadus- ja ärilinnak Tehnopol
Pressiteade 18.10.2023


Pärnu linn koostöös teadus- ja ärilinnakuga Tehnopol viib esmakordselt ellu innovatsioonikonkurssi, mille eesmärgiks on toetada tarkade lahenduste jõudmist Pärnu linnakeskkonda. Ettevõtted saavad oma nutikate ideede Pärnus realiseerimiseks kokku kuni 63 000 eurot.

Innovatsioonikonkursi eesmärk on toetada ettevõtteid, mis muudavad Pärnu linnaruumi kaasaegsemaks, inimsõbralikumaks ja kestlikumaks – luues selleks kas täiesti uusi lahendusi või pakkudes edasiarendust olemasolevatele toodetele ja teenustele. Lisaks rahalisele toetusele panustab linn lahendustesse nii kontaktide, infrastruktuuri kui testkeskkonna pakkumisega. Innovatsioonikonkursile esitatud lahenduste pakkujad on oodatud kõikjalt üle Eesti ja ühe projekti toetussumma maksimaalseks suuruseks on kuni 20 000 eurot.

“Innovatsioonifond aitab Pärnu linnas ellu viia andekate ja ettevõtlike inimeste ideid targa linna lahenduste arendamisel. Oluline on, et innovaatilised lahendused oleksid linnakodanikele selgelt märgatavad, kuna need on mõeldud just nende heaolu parandamiseks,” ütles Pärnu linnamajanduse ja arengu valdkonna abilinnapea Irina Talviste.

Tehnopoli eestvedamisel on innovatsioonikonkurssi juba edukalt ellu viidud nii Tallinnas kui Kohtla-Järvel. Linnaruumidesse on jõudnud näiteks Bercman Technologies’i nutikad ülekäigurajad, MyGamesi täisautomaatsed spordiväljakud, FudLoopi nutikad toidujagamiskapid, Solinteli päikse- ja tuuleenergial toimivad tänavalambid, Go Verticu päikesepaneelid hoonetele jne.

“Meil on hea meel, et saame innovaatiliste tehnoloogiaettevõtete tegevust laiendada ka Pärnusse ning panustada sellesse, et suvepealinn ei paistaks silma mitte ainult liivaranna ja suveõhtutega, vaid ka nutikate lahendustega. Lisaks rahalisele panusele ja kontaktidele, on ettevõtetel võimalus oma lahendusi linnaruumis testida, koguda reaalajas ja reaalsete kasutajate tagasisidet ning kasutada Pärnu linnaruumi kui oma toote/teenuse eksponeerimisala,” ütles Tehnopoli nutitehnoloogiate valdkonnajuht Anu Puusaag ja lisas, et Tehnopoli eesmärk on toetada maailmamuutvat tehnoloogiaettevõtlust ja innovatsiooni ning see on ka põhjuseks, miks innovatsioonifond sai loodud.

Kandideerimise tähtaeg on 13. november. Innovatsioonifondist toetatakse kuni kuute tiimi, maksimaalne toetus ettevõtte kohta on 20 000 eurot. Projektid peaks olema seotud targa linna lahendustega ning võiks hõlmata näiteks liikluse optimeerimist, energiatõhusust, jäätmete käitlemist jne. Innovatsioonifondi taotlused vaadatakse läbi novembri lõpuks, seejärel saavad valitud ettevõtted kutse hindamiskomisjonile esitluse tegemiseks. Rahastusotsuste ja lepinguteni jõutakse ettevõtetega sel aastal.

Täpsem info: https://innovatsioonifond.tehnopol.ee/parnu/


Skandinaavia ühe suurima teadus- ja ärilinnaku Tehnopol eesmärk on aidata kaasa maailmatasemel tehnoloogiaettevõtete tekkele ja kasvule Eestis ning toetada nende laienemist välisturgudele. Selleks pakutakse terviklikku lahendust ärikinnisvarast kuni vajaduspõhiste äriarendusteenusteni kolmes fookusvaldkonnas: teadmusmahukad tehnoloogiad, rohetehnoloogia ja tervisetehnoloogia.  

Meediakontaktid: 
Kerti Kulper 
Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol kommunikatsiooni projektijuht
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
529 4547 

Anu Juurma-Saks
Pärnu Linnavalitsuse avalike suhete teenistuse juhataja
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
5554 0667


Veebilehel kasutatakse küpsiseid