Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
01.11.2023

Pühapäeval, 5. novembril kell 12.30 avatakse Pärnus Härma 3 asuval kinnistul Pärnu uus jalgpallihall, pall lüüakse veerema Eesti Jalgpalli Liidu korraldatud maavõistlusel, kus mängivad Pärnumaa ja Põlvamaa.

"Kindlasti on Pärnu ja Pärnumaa spordirahvas sellist pneumohalli kaua oodatud, kuna hall võimaldab treeninguid ja mänge korraldada ka talvisel ajal, ilmast olenemata. Häid väljakuid jalgpalli mängimiseks meil linnas on, kuid puudu on olnud just võimalus sisetreeninguteks. Uus hall ja selle kõrval asuv kunstmuruga jalgpalliväljak moodustavad Pärnus moodsa spordikompleksi, mis on eriti oluline jalgpallile,“ rääkis Pärnu linnapea Romek Kosenkranius.

Linnapea tänab kõiki, kes on jalgpallihalli valmimisele kaasa aidanud. „Erilised tänud kultuuriministeeriumile, jalgpalliliidule ja ehitajatele, kes on uue spordirajatise valmimisse panustanud ja seda toetanud. Usun ja loodan, et hall leiab aktiivset kasutamist,“ sõnas Kosenkranius.

„Jalgpall on Eesti ja Pärnu harrastatuim spordiala. Jalgpallihalli rajamine annab Pärnu inimestele aastaringselt võimaluse jalgpalli mängida, mis on osa järjepidevast liikumisharrastusest. Täname Pärnu linna ja riiki, et selline oluline investeering tehti,“ ütles Eesti Jalgpalli Liidu peadirektor Tõnu Sirel.

Jalgpallihall asub Härma tänava ääres, altküttega jalgpalliväljaku ja Härma Kaubahoovis paikneva Magaziini kaupluse vahel. Kompleks koosneb 22 meetri kõrgusest pneumohallist ja olmehoonest, selle Härma tänava poolsel küljel on parkla.

Pneumohallis on 100 meetrit pikk ja 64 meetrit lai kunstmurukattega jalgpalliväljak, mille ühes servas asub tartaankattega jooksurada. Neli jooksurada on mõeldud 100 meetri jooksu harjutamiseks. Olmehoones on riietus- ja pesemisruumid.

Jalgpallihalli ehitasid OPTIMUS EHITUS OÜ ja AS TREF Nord. Ehitamiseks kulus 4 745 223,46 eurot koos käibemaksuga, millest kultuuriministeeriumilt saadi toetusena 2,25 miljonit ja ülejäänu tuli Pärnu linna eelarvest. Uut halli hakkab haldama Pärnu Spordikeskus.

Pühapäeval on uus jalgpallihall kõigile huvilistele tasuta uudistamiseks avatud kell 12.30-15. Mäng algab kell 13.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid