Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
07.11.2023

Pärnu linnavalitsus valis välja selle aasta parimad sotsiaalhoolekandetöötajad ja aasta tervisedendaja, tunnustused antakse üle 12. novembril, rahvusvahelisel sotsiaaltöötajate päeval.

„Aasta sotsiaaltöö tegija“ nimetuse ja sellega kaasneva 630 euro suuruse preemia mõlemale tunnustuse saajale otsustas linnavalitsus anda Triin Mägerile ja Jaana Kokale. Triin Mäger ja Jaana Kokk on aastaid tegutsenud noorsootöö valdkonnas, olles ühed aktiivsemad ja inspireerivamad valdkonna eksperdid Pärnus ja Eestis laiemalt. Nad teevad oma tööd südamega ja hoolivad päriselt noortest, kes nende poole pöörduvad. Aasta sotsiaaltöö tegijad ei istu kabinetivaikuses, neid võib kohata MONO praktikutena suhtlemas noortega seal, kus neid leida võib: tänaval, noortekeskuses ja mujal noorte kogunemiskohtades.

„Aasta vabatahtliku“ nimetuse omistas linnavalitsus Katrin Tsuimanile. Karin Tsuimani jaoks on viimane aasta olnud pöördeline ja muutusterohke. Olles 15 aastat tööalaselt peamiselt seotud inimestega, kes vajavad tõsise vaimse tervise haiguse tõttu abi, on Tsuiman töötanud sotsiaalvaldkonnas väga erinevates asutustes ja vedanud mitmeid olulisi projekte. Nüüd otsustas ta teha elus kannapöörde ja asus juhtima Hea Abi Teejuht OÜd, mis pakub sotsiaalasutustele erinevatel teemadel koolitusi ja nõustamist. Tsuiman on tänavu pälvinud imetluse, lugupidamise ja tunnustuse eelkõige oma tegevusega sotsiaalvaldkonna katusorganisatsioonis ESTA, mis on vabatahtlik tegevus oma parimas mõistes.

„Aasta hooldustöötaja“ nimetusega tunnustatakse Selve Õit. Selve Õis töötab Pärnu Haigla hooldajana alates 2012. aasta 2. maist. Ta on kohusetundlik, vastutustundlik ja teeb oma tööd hingega, aidates alati, kui personalist on keegi haigestunud ja on vaja erakorraliselt välja tulla. Ta tuleb alati tööle hea tujuga, suhtleb kolleegidega ja patsientidega lugupidavalt ning paneb käe külge kõikjal, kus abi on vaja. Õis on teadmistehimuline ning soovib arendada oma oskusi ja teadmisi hooldusvaldkonnas, võttes aktiivselt osa pakutud koolitustest. Varasemalt on tal kogemus ka sisehaiguste patsientidega.

“Aasta lastehoolekande- ja peretöö tegija” on Pärnu Laste ja Noorte Tugikeskuse perevanem Daisi Lorents. Ta on aktiivne märkaja, nakatavalt naerusuine, hea planeerija ja koostööaldis perevanem, keda võib julgesti nimetada pereväärtuste kandjaks. Meeskonnas on ta pigem liider, kes võtab ohjad enda kätte, suunab ja innustab erilisi lapsi ja noorukeid ning tegutseb julgelt projektide avastajana, kirjutajana ja läbiviijana, et laiendada tema käe all kasvavate laste silmaringi ja anda elule värvikam mõte. Lorentsi käe all kasvavad mitmed vanemliku hoolitsuseta lapsed ja noorukid, kes on öelnud, et Daisi on heasüdamliku suhtumisega, vahest ka liiga hoolitsev ja aktiivne tunnete peegeldaja, kuid siiski väga tore inimene ning ei sahmi kogu aeg köögis, vaid leiab aega kuulamiseks.

„Aasta sotsiaaltöötaja“  nimetuse pälvib Pärnu linnavalitsuse lastekaitsespetsialist Kadi Kask, kes on üks politsei koostööpartneritest. Alates sellest, kui Kask lastekaitses tööd alustas, on ta üles näidanud palju initsiatiivi, hoolivust ja töötahet. Koostöö temaga on alati väga meeldiv ja tõhus, tal on tugev empaatiavõime ja ta on lahendustele orienteeritud. Kasel on lai silmaring ja ta suudab pakkuda raamidest-välja-lahendusi. Ülesanded, mille ta endale võtab, viib ta alati lõpuni ja läheb süvitsi nendegi juhtumitega, mis on tulnud kolleegide asendades. Kaske hindab kõrgelt ka koolipersonal

„Aasta sotsiaalvaldkonna juhi“ nimetus antakse Kristo Kaukverile. Kristo Kaukver on Pärnu Haigla psühhiaatriakliiniku päevakeskuse juhatajana töötanud kaheksa aastat, luues päevakeskuses väga turvalise töökeskkonna. Kui töötajal on probleem, siis ta ei küsi, miks antud teema probleeme tekitab, vaid aitab probleemi lahendada. Talle on väga tähtis koostöö Pärnu linnavalitsuse ja teiste sotsiaalasutustega. Kaukver on süsteemne ja loominguliselt inspireeriv juht, nii kliendid kui päevakeskuse töötajad on temaga väga rahul. Ta teeb oma tööd hinge ja suure vastutustundega, teda hinnatakse kliiniku ja haigla juhtide seas kõrgelt.

“Aasta sotsiaaltöötaja koostööpartner” on Külliki Kübar. Külliki Kübar on andnud Pärnumaa sotsiaaltranspordi projektijuhina hindamatu panuse uue sotsiaaltranspordi süsteemi loomisesse, selle korraldamisesse, kestmisesse ja arendamisse. Oma osavõtlikkuse ja aktiivsusega on ta alati abiks sotsiaaltöötajatele, sotsiaaltranspordi klientidele ja autojuhtidele erinevates olukordades.

“Pärnu aasta tervisedendaja 2023” on Audru lasteaia liikumisõpetaja ja tervisemeeskonna esinaine Sirkka-Liisa Kivine. Endise tippsportlasena on ta innustanud lapsi, lapsevanemaid, töötajaid ja kogukonda rohkem liikuma, leidma endale meelisala ja julgustanud proovima uusi väljakutseid. Kivise liikumistegevused meeldivad lastele väga. Vanemate sõnul keelduvad lapsed lasteaiast liikumistegevuste päevadel puuduma. Kui ilm vähegi lubab, ollakse õues, lumiste ilmadega saavad lapsed suusatamiskogemuse. Audru lasteaia tervisemeeskonna esinaisena on Kivine otsinud võimalusi muuta laste menüüd tervislikumaks, tema kaasabil ühines Audru lasteaed taimse teisipäeva liikumisega.

Kõigile tunnustuse saajatele antakse Pärnu linnavalitsuse aukiri. 12. novembril on rahvusvaheline sotsiaaltöötajate päev.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

Veebilehel kasutatakse küpsiseid