Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
13.11.2023

Kolmapäeval tuuakse Endla Teatri ees asuvale Keskväljakule 18 meetri pikkune hõbekuusk ja neljapäeval Iseseisvusväljakule 14 meetri pikkune harilik kuusk, jõulukaunistuste paigaldamisega linnaruumi alustati eelmisel nädalal.

Keskväljaku kuusk tuuakse Pärnusse Tori vallast Urumarja külast. Hõbekuuse vanust ei osanud selle omanik öelda, ent kuna kuusk on muutunud elamule ohtlikuks, tuleb see eemaldada.

Kuuse teekonna teeb kaasa jõuluvana, Keskväljakul ootavad neid Paikuse lapsed. Sõltuvalt kuuse mahavõtmise ajast ja teekonnast jõuab kuusk väljakule alates kella kümnest.

Iseseisvusväljakule tuuakse tänavu ühest Rohu tänava eramu hoovist päris kuusk. Kuuse vanuseks on 30 aastat, peretütar on kuuseistiku lapsena vanaisa metsamaadelt toonud ning seda hoole ja armastusega kasvatanud.

Linnaruumi paigaldatakse juba tuttavad jääkarud, valguskuused ja purskkaevu valguslahendused. Jõuluvanikute, valguskettide ja/või valgusvõrkudega ehitakse raekoda, linnakodaniku maja, Koidula park, Iseseisvusväljak, Lastepark, Siinmaa park ning Vee ja Pika tänava ristmik. Rüütli ja Pühavaimu tänava ristmikule püstitatakse koos tulukestega kolme meetri pikkune kuusk, 17 puidust kuuske viiakse Aia tänava ja Paikuse ringristmikule.

„Üllatusi tuleb ka. Mitte kohe esimeseks advendiks, vaid teiseks või kolmandaks advendiks või jõuludeks,“ ütles linnaaednik Anu Nurmesalu.

Varasemalt tuttavad põhjapõdrad koos kingitusi täis saanidega kolivad ka sel aastal jõuludeks Paikusele Lodja ristmikul olevale haljasalale. Tuledega kaunistatakse Kodara ja Ratta tänava nurgal asuv Rattapark, tänavavalgustuspostid ehitakse kaunistustega.

Audrus valgustatakse esimeseks advendiks Pärna allee, rippsild, osavallakeskuse, kultuurikeskuse ja muuseum-raamatukogu fassaadid ning osavallakeskuses ja Lavassaares asuvad kuused.

Tõstamaal ehitakse värviliste tuledega alevi keskel olev kuusk ja kaunistatakse tänavavalgustuspostid dekoratsioonidega.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid