Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

15.11.2023

Pärnu linnavalitsus koostöös TÜ Pärnu kolledžiga viivad läbi uuringu, et saada teada Pärnu elanike arvamust turismist ning kuidas elanikud tunnetavad turismi mõju enda ja oma perekonna heaolule.

Viimane sarnane uuring viidi läbi 2020. aastal - „Pärnu kui turismisihtkoha kuvand kohaliku elaniku silme läbi 2020„. Kui eelmine uuring keskendus rohkem Pärnu elanikule kui külastajale, siis selle aasta uuringu käigus soovime teada saada turismisektori tunnetusliku mõju kohalikule elanikule.

Kestliku turismi üheks oluliseks osaks on sihtkoha kohalike kogukondadega arvestamine turismi arendamisel. Kui kohaliku kogukonna rahulolu taset ei suudeta hoida, võib see tekitada konflikte. Rahulolu taseme hoidmine on tähtis turismi kõigi vormide puhul, kuid eriti kestliku turismi arendamisel, sest kohaliku kogukonna kaasamise ja heakskiidu saamise põhimõtted on selle üks alustalasid.

Seetõttu soovime kestliku turismi arengu hindamisel arvestada kohalike kogukondade püüdlusi, muresid ja rahulolu. Siinse küsimustiku täitmine annab Teile võimaluse oma seisukohta jagada ning aitab linnavalitsuse turismiarenduse meeskonnal kohalike heaolu eest seista.

• Küsimustik

Küsimustiku täitmine võtab aega umbes 15-20 minutit ja on avatud kuni 1. detsembrini 2023a.
Küsimustik on anonüümne.


Täname kõiki vastajaid kaasa mõtlemise eest!

Rohkem infot:
Silva Koemets
arenguosakonna turismiarenduse peaspetsialist
525 2821


Veebilehel kasutatakse küpsiseid