Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavolikogu pressiteade
16.11.2023

Pärnu linnavolikogu uuendas aastani 2035 kavandatud Pärnu linna arengukava tegevuskava, erinevate perioodide investeeringute kavasid ja linna eelarvestrateegiat aastateks 2024-2028.

Arengukava tegevuskavas aastani 2028 kajastuvad linna arengu jaoks olulised uued algatused ja investeeringud. Investeeringute kavades aastateks 2024-2028 ja 2029-2035 on täpsustatud ja korrigeeritud tegevuste sõnastust, maksumust, täitmise aega ja finantseerimisallikaid. Eraldi on järgneva viie aasta kohta välja toodud iga tegevuse kulu linnaeelarvest.

Aastate 2024–2028 tegevuskava kogumaksumus on 121 914 000 eurot. Tegevuskava on aluseks linnaeelarve planeerimisel ning erinevate Euroopa Liidu fondide ja teiste rahastamisvõimaluste planeerimisel ja taotlemisel.

Tegevuskavasse on lisatud erinevate kergliiklusteede ehitamine keskuslinnas ja osavaldades, Munamäe pargi väljaarendamine kaasaegseks rohealaks, Papiniidu seiklusrada ja mänguala, Reiu-Raeküla suusa- ja terviseradade arendamine, multifunktsionaalse spordiväljaku rajamine Oja-Niidupargi piirkonda ja Kitse tänava äärde, Rääma väliujula tingimuste parendamine, Pilli pargi ujumiskoha rajamine, Raeküla staadioni renoveerimine, Tammsaare kooli multifunktsionaalse spordiväljaku renoveerimine, Kunstnike Maja (Nikolai 27) renoveerimine, ranna raamatukogu loomine ja sisustamine jpm.

Osavaldades on kavas Paikuse Kiviajaküla teemapargi ja piknikuala rajamine, Paikuse Seeneriigi, Keraamika, Pustuski ja Kastani vkt mänguplatsid või -väljakud, Paikuse lipuväljaku väljaehitamine, Audru keskväljaku ehitamine, Audru mõisapargi sildade rekonstrueerimine, Audru ja Elu tee tänavavalgustuse rekonstrueerimine või ehitamine, Audru spordihoone väliväljakute ehitamine, Valgeranna discgolfipargi rekonstrueerimine, Tõstamaa mõisakooli, lasteaia, tänavavalgustuse, vabaõhulava ja aleviku kaugküttekatlamaja rekonstrueerimine jpm.

Täpsemalt saab algatustega tutvuda Pärnu linna dokumendiregistris, valides volikogu päevakorrast arengukava muutmise.

Eelarvestrateegias on linna strateegilistest eesmärkidest lähtudes koostatud eelarve tulude prognoos ning määratletud kavandatavate kulude ja investeeringute mahud ja linna laenustrateegia.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid