Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
21.11.2023

Septembrist novembrini Pärnu keskuslinnas ja osavaldades toimunud kogumisringidel veeti eraisikutelt tasuta ära 173, 82 tonni eterniiti.

Eterniit on keskkonnale ohtlik materjal, sest sisaldab asbesti. Tavaprügi hulka ei tohi eterniiti panna, samuti ei tohi seda ise omal käel käidelda. Vana eterniidiga on vaid üks õige tegevus: see tuleb üle anda jäätmekäitlejale, kellel on tegevusluba asbesti sisaldavate jäätmete kogumiseks ja käitlemiseks.

Selleks, et eterniit loodusesse ei satuks, on Pärnu linnavalitsus korraldanud mitmeid aastaid eterniidi kogumisringe. Kui eelmisel aastal veeti eraisikutelt ära 118,92 tonni eterniiti, siis tänavu koguti kokku 173,82 tonni eterniiti.

„ Suur tänu kõigile inimestele, kes võtsid vaevaks ohtlikku materjali kokku koguda ja sellest teada andsid ja ei sokutanud seda loodusesse. Kui muidu on taaskasutus väga moes, siis asbestijäätmete taaskasutamine ei ole lubatud. Kokku kogutud eterniidi kogus näitab, et inimesed mõtlevad üha enam end ümbritsevale keskkonnale ja selle puhtusele, “ märgib linnamajandusosakonna keskkonna- ja heakorraspetsialist Anu Peterson.

Pärnu linnale läks eterniidi kogumisringide korraldamine maksma ümmarguselt 16 000 eurot. Eterniidi vedas ära OÜ Paikre. Järgmisi kogumisringe kavandab linn 2024. aasta sügiseks.

Pärnus võtab eterniiti aastaringselt vastu Paikre prügila. Tegemist on tasulise teenusega.Anu Juurma-Saks
Pärnu linnavalitsus, avalike suhete teenistuse juhataja
5554 667
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid