Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

rukkilillReedel, 23. veebruaril linnavalitsuses ja osavallakeskustes tööaeg 8–12
Head vabariigi aastapäeva!
Vaata ka: aastapäeva tähistamine Pärnus

Pressiteated, uudised

Pärnu linna teehoolduse kaart

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
28.11.2023

Pärnu linnavalitsuses valmis kaardirakendus, mille abil võib keskuslinna Pärnu ja osavaldade talviseid teehooldajaid vaadata.

Kaardirakendus on koos muu talihoolduse infoga avaldatud linna kodulehe alajaotuses Teed, tänavad ja teehooldus. Rakenduse kõige mugavamaks kasutamiseks tuleks esmalt lehekülje alt paremast nurgast avada mõni teine kaardivaade (näiteks Firefly Imagery Hybrid), millel on ka tänavate nimed. Edasi on võimalik kodukohta kas paremal ülanurgas asuva otsingu kaudu leida või kaardil sobivat kohta otsida.

Teed ja tänavad, kergliiklusteed ja bussipeatused on märgistatud eri värvidega, mis näitavad tee liiki ja hooldustaset. Kõige lihtsam on huvipakkuval kohal hiirega parempoolne topeltklikk teha, et näha konkreetse koha seisunditaset, hooldajat, hooldaja kontakti ja tingimusi, millele tänav või tee peab vastama. Keskuslinnas Pärnus on enamik tänavaid kõrgema hooldustasemega, teid ja tänavaid hooldab AS TREV-2 Grupp.

Osavaldade puhul topeltklikki tehes avaneb hoolduspiirkond koos selle piirkonna hooldaja ja tema kontaktandmetega. Kokku on osavaldades 16 hoolduspiirkonda.

Kaardile märgitud kõrgem hooldustase (tase 3) tähendab, et lumetõrjet tehakse hiljemalt viie tunni jooksul pärast lumesaju või tuisu lõppu. Kriitilise koheva lume paksus ei tohi ületada nelja sentimeetrit, kriitilise märja lume paksus kahte sentimeetrit. Libeduse tõrjet tehakse hiljemalt nelja tunni jooksul pärast libeduse tekkimist.

Keskmine seisunditase (tase 2) tähendab, et lumetõrjet tehakse hiljemalt 12 tunni jooksul pärast lumesaju või tuisu lõppu. Kriitilise koheva lume paksus ei tohi ületada kaheksat sentimeetrit, kriitilise märja lume paksus nelja sentimeetrit. Libeduse tõrjet tehakse hiljemalt kaheksa tunni jooksul pärast libeduse tekkimist.

Madalaima seisunditaseme (tase 1) puhul tehakse lumetõrjet hiljemalt 24 tunni jooksul pärast lumesaju või tuisu lõppu. Kriitilise koheva lume paksus ei tohi ületada kümmet sentimeetrit, kriitilise märja lume paksus viite sentimeetrit. Libeduse tõrjet tehakse hiljemalt 12 tunni jooksul pärast libeduse tekkimist.

Kaardirakendust on kavas edaspidi täiendada.


Keskuslinna teede ja tänavate hooldamise küsimused:
Toomas Tammela
Pärnu linnavalitsuse liikluse peaspetsialist
523 9064
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Osavaldade teede ja tänavate hooldamise küsimused:
Mati Anspal
Pärnu linnavalitsuse teedespetsialist
5430 0594
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Pressiteate koostas:
Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

Veebilehel kasutatakse küpsiseid