Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

rukkilillReedel, 23. veebruaril linnavalitsuses ja osavallakeskustes tööaeg 8–12
Head vabariigi aastapäeva!
Vaata ka: aastapäeva tähistamine Pärnus

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
28.11.2023

Kaasav eelarve 2023 Reedest 31. detsembrini on kõigil vähemalt 16aastastel Pärnu omavalitsuse elanikel võimalik hääletada ettepanekute poolt, mida võiks kaasava eelarve raha eest Pärnus või selle osavaldades järgmisel aastal teha.

Hääletamiseks tuleb minna veebikeskkonda VOLIS. Hääletada saab ainult elektrooniliselt, identifitseerides ennast isikut tõendava dokumendi abil. Igaüks saab hääletada kuni kolme ettepaneku poolt.

Hääletusel on õigus osaleda ainult Pärnu ja tema osavaldade elanikel, kelle elukoht on rahvastikuregistri andmetel Pärnu omavalitsuses. Hääletamine on salajane.

Esitatud 18 ettepanekust valis linnavalitsuse poolt moodustatud komisjon välja 14, lähtudes nende olulisusest, teostatavusest aasta jooksul, jätkusuutlikkusest ja teistest kriteeriumitest. Hääletamisele läksid näiteks ettepanek rajada Audrusse madalseikluspark, Paikusele välijõusaal, keskuslinna erinevate mänguväljakute ja sportimisvõimaluste loomine, harrastuskalapüüki toetava taristu juurdeehitus, rattaparklate rajamine. Sel aastal ei esitatud ettepanekuid Tõstamaa osavalda.

Rahvahääletuse tulemusena tekkinud pingereast kuuluvad elluviimisele paremusjärjestuse alusel enim hääli saanud Pärnu keskuslinna ning Audru ja Paikuse osavalla ideed, mis lähtuvalt ideede eeldatavast maksumusest mahuvad kaasavaks eelarveks eraldatud summade piiridesse. Kaasavaks eelarveks on eraldatud 80 000 eurot, mis jaguneb Pärnu keskuslinna (kuni 50 000 eurot) ja osavaldade (iga osavald kuni 10 000 eurot) vahel.

Vaata lisaks: Pärnu kaasav eelarve 2023

Lisainfo:
Aivo Lepp,
Pärnu linnavalitsuse arenguosakonna arenguspetsialist
514 1769
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Pressiteate koostas:
Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

Veebilehel kasutatakse küpsiseid