Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

rukkilillReedel, 23. veebruaril linnavalitsuses ja osavallakeskustes tööaeg 8–12
Head vabariigi aastapäeva!
Vaata ka: aastapäeva tähistamine Pärnus

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
30.11.2023

Pärnu linnavalitsus kutsub kõiki Pärnus elavaid soomlasi ja Soome sõpru kolmapäeval, 6. detsembril kell 10 Vaasa parki, kus heisatakse Soome iseseisvuspäeva tähistamiseks Soome riigilipp ja lauldakse Soome rahvushümni „Maamme“.

Põhjanaabrite iseseisvuspäeva tähistamine jätkub kell 10.30 Koidula Muuseumis, kus avatakse muuseumi püsiekspositsiooni täiendused. Ekspositsiooni ekraanidele on paigaldatud silmusvõimendid, mis võimaldavad vaegkuuljatel selgelt kuulata audiogiide. Kõik püsiekspositsiooni tekstid ja audiofailid on tõlgitud lisaks eesti ja inglise keelele soome ja vene keelde, näitlejate kaasabil valminud lugemis- ja helifailid on ekraanidelt leitavad.

„Muuseumi väliskülalistest moodustavad traditsiooniliselt suurima osa põhjanaabrid, mistõttu on sümboolne, et muuseumi püsiekspositsiooni täienduste avamine toimub Soome iseseisvuspäeval. Lydia Koidula oli üks esimesi Soome ja Eesti sõprussilla ehitajaid naabrite rahvusliku ärkamise aegadel 19. sajandil,“ rääkis Koidula muuseumi juhataja Elmar Trink.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid