Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

rukkilillReedel, 23. veebruaril linnavalitsuses ja osavallakeskustes tööaeg 8–12
Head vabariigi aastapäeva!
Vaata ka: aastapäeva tähistamine Pärnus

Pressiteated, uudised

Pressiteade
1. detsember 2023

Sel laupäeval toimub Port Artur 2 Kaubanduskeskuses iga-aastane õpilasfirmade jõululaat, kuhu koguneb ligi 70 õpilasfirmat Eesti eri paigust. Teiste seas müüvad noored ettevõtjad signaale blokeerivaid autovõtmete kotikesi, taaskasutatud klaaspudelist käsitöövaagnaid ja vineerist telefonihoidjaid.

Jõululaada korraldaja ja Tartu Ülikooli Pärnu kolledži õpilaskoostöö spetsialisti Reelika Lume sõnul on Port Artur 2 õpilasfirmade laadale registreerunud 70 õpilasfirmat, millest enamus on pärit Pärnu maakonnast, aga mitte ainult – suvepealinnas toimuvale jõululaadale sõidavad õpilased kohale ka Tartust, Tallinnast ja isegi Luunjast.

„Väga meeldiv on näha, et noorte huvi äri tegemise vastu on aasta-aastalt üha suurem ning aina rohkem noori tegeleb ettevõtlusega. Tänavuse aasta jõululaada valik on väga mitmekülgne ja leidlike ideedega on meie rõõmuks välja tulnud ka minifirmad ja mini-minifirmad,“ sõnas Lume. Tema sõnul leiab õpilasfirmade laadalt jõulukingitusi igale maitsele ning lisaks toimub jõululaada lõpus ka parimate autasustamine.

Tänavuse õpilasfirmade laada külastajad saavad omale soetada väga eriilmelisi tooteid. Näiteks on noored lagedale tulnud äridele mõeldud arvutiprogrammi, vinüülplaatidest toa aksessuaaride, jalanõu ja spordikoti sisse käivate lõhnakotikeste, naturaalsetest datlitest energiabatoonide ja mitmete jõuluteemaliste meenetega. Samuti leidub tootevalikus ka mitmeid maitsvaid suupisteid ja uuenduslikke igapäeva tarvikuid.

„Noored on väga loovad ja agarad ning igal aastal tullakse välja põnevate ideede ja leidlike lahendustega, nii ka sel aastal. Õpilasfirmade jõululaadad on suurepärane koht, kust leida peagi saabuvaks jõuluajaks põnevaid ja erilisi kingitusi ning toetada seeläbi ka tublide noorte kooliõpilaste algatusi,“ sõnas õpilasfirmade esindusorganisatsiooni Junior Achievement Eesti tegevjuht Kersti Loor.

Kokku toimub sel aastal veel seitse õpilasfirmade laata üle terve Eesti. Pärnumaalasi ootab Port Arturi õpilasfirmade jõululaat juba sel laupäeval, 2. detsembril, kell 10.00-15.00. Need, kes sel nädalal laadale ei jõua, saavad seda teha juba nädala pärast, 9. detsembril, Kaubamajakas toimuval Jäärmarki laadal. Teiste detsembrikuu jooksul aset leidvate jõululaatade kohta leiab rohkem infot JA Eesti kodulehelt.

Lisainfo:
Reelika Lume, 51930149, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid