Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

rukkilillReedel, 23. veebruaril linnavalitsuses ja osavallakeskustes tööaeg 8–12
Head vabariigi aastapäeva!
Vaata ka: aastapäeva tähistamine Pärnus

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
06.12.2023

Pärnu linnavalitsuse arenguosakond on algatanud uuringu, et kaardistada kohaliku toidu kasutamist maakonna toitlustusettevõtetes. See samm on osa laiemast tegevuskavast, et tõsta Pärnumaa atraktiivsust toiduturismi sihtkohana.

Toiduturismi tähtsus reisimotivaatorina on maailmas kiirelt kasvamas. Sihtkohti ei valita enam ainuüksi hea ilma, atraktsioonide või hinna pärast, vaid üha enam pööratakse tähelepanu maitsvale ja põnevale kohalikule köögile. Maailma toiduturismi-organisatsiooni (World Food Travel Association) andmetel kulutavad turistid toidule sihtkohas keskmiselt 25% kogu oma reisikulutustest. Pärnu Restoranide Nädal ja erinevad maakonnas toimuvad festivalid koguvad populaarsust nii kohalike kui turistide seas.

Uuringu eesmärk on saada ülevaade, kui suure osa moodustab kohalik toit hetkel pakkumistes, kas seda menüüdes ka esile tuuakse ning kuidas seda veelgi atraktiivsemalt teha. Turismiettevõtjate tagasiside põhjal planeeritakse järgmised sammud toiduturismi arendamiseks maakonnas.

Pärnu linnavalitsuse arenguosakonna turismiarenduse juhi Annika Raadiku sõnul on uuringus osalemine hea võimalus Pärnumaa turismiasjalistele, et näidata oma pühendumust kohaliku toidukultuuri edendamisele ja panustada piirkonna turismi arengusse.

“Koos saame muuta Pärnumaa veelgi atraktiivsemaks sihtkohaks nii kohalikele kui ka rahvusvahelistele külastajatele. Küsitlus on anonüümne ja leitav linnavalitsuse kodulehe esilehe parnu.ee rubriigist „Pane tähele!“. Küsimustikku saab täita kuni 12. detsembrini 2023. Ootame turismiettevõtjate aktiivset osavõttu, sest kõikide Pärnumaa toitlustusettevõtete panus on väga oluline,” rääkis Raadik.

Kokkuvõte vastustest valmib aasta lõpuks ja esitletakse huvilistele jaanuaris 2024. Uuringu tulemused aitavad kujundada 2024.-2025. aasta Pärnumaa turismiarendus- ja turundustegevusi, pakkudes väärtuslikku sisendit nii kohalikele ettevõtjatele kui ka turismiarendajatele.

• Küsitlus: Kohaliku tooraine kasutamine Pärnumaa turismiettevõtetes


Lisainfo:
Annika Raadik
Pärnu linnavalitsuse arenguosakonna turismiarenduse juht
525 3303
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid