Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

rukkilillReedel, 23. veebruaril linnavalitsuses ja osavallakeskustes tööaeg 8–12
Head vabariigi aastapäeva!
Vaata ka: aastapäeva tähistamine Pärnus

Pressiteated, uudised

Pressiteade
08.12.2023

Sel laupäeval toimub Pärnu Kaubamajaka ostukeskuses 15. korda õpilasfirmade jõululaat, kuhu koguneb 63 mini- ja õpilasfirmat Eesti eri paigust. Teiste seas müüvad noored ettevõtjad puukoorest valmistatud kõrvarõngaid, taaskasutatud teksapükstest kotte ning vanasõnade ja illustreerivate karrikatuuridega T-särke.

Laada ühe eestvedaja, Pärnumaa Arenduskeskuse noorte ettevõtlikkuse ja tööhõive projektijuhi Viivika Vilja sõnul on Pärnu Kaubamajakas toimuvale õpilasfirmade laadale registreerinud 63 mini- ja õpilasfirmat, millest enamus on Pärnu koolide firmad, aga mitte ainult - suvepealinnas toimuvale laadale tulevad kohale ka Tallinna, Vändra, Häädemeeste, Audru ja Sindi koolide õpilased.

„Jäärmarki laada teeb omapäraseks see, et kogu ürituse ettevalmistamine ja korraldamine on suures osas antud noortele ning see põhimõte on kestnud juba aastaid. Õpilaste teha on laada ettevalmistus ja kava kokkupanek, kujundustööd, hindajate, sponsorite ja esinejate leidmine ning kogu kohapealne tegevus, sealhulgas päeva juhtimine,“ sõnas Vilja.

Tänavuse õpilasfirmade laada külastajad saavad omale soetada väga eriilmelisi tooteid. Näiteks on noored lagedale tulnud vinüülplaatidest toa aksessuaaride, tahkete lõhnaõlide, kolvidest klaaside, taaskasutusele võetud ja uue disaini saanud joogipudelite ning vineerist telefonihoidjatega. Samuti leidub tootevalikus mitmeid erinevaid suupisteid ja uuenduslikke igapäevatarvikuid.

„Noored on väga loovad ja agarad ning igal aastal tullakse välja põnevate ideede ja leidlike lahendustega, nii ka sel aastal. Õpilasfirmade jõululaadad on suurepärane koht, kust leida peagi saabuvaks jõuluajaks põnevaid ja erilisi kingitusi ning toetada seeläbi ka tublide noorte kooliõpilaste algatusi,“ sõnas õpilasfirmade esindusorganisatsiooni Junior Achievement Eesti tegevjuht Kersti Loor.

Jäärmarki laata korraldavad Pärnu Kuninga Tänava Põhikooli 9. klassi õpilased Loore Lee Allmaa ja Elisabeth Tagobert, 6. klassi õpilased Richard Oliver Allmaa ja Marvin Talviku ning Pärnu Vabakooli 6. klassi õpilane Ekke-Markus Talpas. Pärnu Tammsaare Kooli õpetaja Kristi Suppi ja Pärnumaa Arenduskeskuse projektijuht Viivika Vilja on noortele sel teekonnal pigem mentoriteks.

„Tänu sellele, et tänavuse laada korraldajad on ise minifirmat teinud ning erinevatel laatadel ja konkurssidel osalenud, oskavad nad märgata korraldamise juures olulisi asju. Minifirmat tehes omandasid noored ka hea meeskonnatöö- ja suhtlemisoskuse, mis laada korralduse juures samuti kasuks tuleb,“ lisas Vilja.

Kokku toimub sel aastal veel viis õpilasfirmade laata üle terve Eesti. Pärnumaalasi ootab Pärnu Kaubamajakas õpilasfirmade laat Jäärmark sel laupäeval, 9. detsembril, kell 10.00-15.00. Teiste detsembrikuu jooksul aset leidvate jõululaatade kohta leiab rohkem infot JA Eesti kodulehelt.

Õpilasfirma on JA Eesti ettevõtlusõppe programm, mis on suunatud gümnaasiumiastme õpilastele. Selle eesmärgiks on õpetada tegevuse kaudu äritegevuse põhimõtteid ning arendada õpilaste algatusvõimet ja soovi ise probleemi lahendada. Detsembri alguse seisuga on Eestis registreeritud juba 6000 õpilasfirmat, millest on läbi aegade välja kasvanud ka mitmeid edukaid ettevõtteid.

Lisainfo:
Kersti Loor
JA Eesti tegevjuht
5664 6600
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Veebilehel kasutatakse küpsiseid