Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
23.01.2024

Homsest, 24. jaanuarist algab vähemalt kuues Pärnu omavalitsuse lasteaias ja kolmes huvikoolis üks kuni kolm päeva kestev toetusstreik, streikijate täpne arv pole veel teada.

Linnavalitsuse täna hommikuste andmete kohaselt kavatsevad toetusstreigis osaleda Mai, Pöialpoisi ja Tralli lasteaia, Vana-Sauga lasteaia Päikesejänku maja ning Lindi ja Paikuse lasteaia töötajad. Streigis osalejate arv on veel selgusetu, streigi kestvuseks on üks kuni kolm päeva. Ühes ja samas lasteaias võib osa töötajatest streikida ühe, osa kuni kolm päeva.

Kõik lasteaiad on avatud ja seal viibivate laste turvalisus tagatud. Lasteaiad on lapsevanemaid teavitanud, kuidas toetusstreigi ajal töö on korraldatud.

Linnavalitsuse hallatavaid lasteaedu on Pärnu linnas ja osavaldades 17, seega mõjutab toetusstreik vähem kui poolte Pärnu ja tema osavaldade lasteaedade tööd.

Lisaks munitsipaallasteaedadele on Pärnus viis eralasteaeda ja eralastehoidu. Nende toetusstreigis osalemise kohta linnavalitsusel infot pole. Igas haridusasutuses on streigijuht, kes edastab streigiinfot Eesti Haridustöötajate Liidule.

Kuuest omavalitsuse huvikoolist kavatseb toetusstreigis osaleda kolm. Toetusstreigis osalemisest on teada andnud 53 Pärnu Kunstide Kooli, Pernova Hariduskeskuse ja Pärnu Muusikakooli töötajat.

Huvikoolide õppetöö on toetusstreigi ajal korraldatud erinevalt. Osa tunde antakse järele, mõni õpetaja on andnud iseseisva töö. Pernova Hariduskeskus võimaldab nelja huviringi õpilastel, kus homme õppetööd ei toimu, samal päeval kogu perega tasuta Pernova loodusmaja külastada (avatud kell 10-19).

Lapsevanemaid, keda huvikoolide toetusstreik puudutab, on koolid õppetöö muudatustest informeerinud. Konkreetse huvikooli töötajate toetusstreik ei pruugi mõjutada huvikooli kogu õppetööd. Näiteks Pernova Hariduskeskuses toimuvad tunniplaani alusel skatepargis, tehnikamajas ja motomajas kõik huviringid, õppetööd ei toimu üksnes neljas loodusmaja huviringis.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid