Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

rukkilillReedel, 23. veebruaril linnavalitsuses ja osavallakeskustes tööaeg 8–12
Head vabariigi aastapäeva!
Vaata ka: aastapäeva tähistamine Pärnus

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
24.01.2024

Pärnu keskuslinnas ja osavaldades tegutsevad korteriühistud, kes soovivad tänavu oma hoove korrastada, saavad selleks Pärnu linnavalitsuselt toetust taotleda. Toetus on mõeldud avalikult läbipääsetavate ehk piirdega piiramata korterelamute õuealade heakorrastamiseks.

Taotleja võib taotluse esitada ühiselt teise taotleja või taotlejatega, kui nende hoovid külgnevad üksteisega. Taotlusi toetuse saamiseks ootab linn kuni 15.märtsini.

Toetatakse kinnistu hooviala projekti koostamist; mängu- või spordiväljaku rajamist või parendamist; jalakäijate ala, sealhulgas haljas- või puhkeala rajamist või parendamist; hooviinventari paigaldamist, korrastamist või rajamist; istutustöid ning kõrghaljastuse hooldus- ja raietöid; parkimiskohtade ja sissesõiduteede rajamist ning teekatte parandamist.

Hooviinventari juures on täpsustatud, et lisaks prügikonteinerite hoiustamiskohtadele jagatakse toetust ka rataste hoiustamiskohtadeks ja hooviala valgustusele. Samal aastal võib üks taotleja esitada kaks taotlust - ühe taotluse parkimiskohtade ja sissesõiduteede rajamiseks või teekatte parandamiseks ning teise taotluse ülejäänud õueala töödeks. Soovitav on alustada kinnistu hooviala projekti koostamisest, et järgnevatel aastatel taotleda toetust projektijärgsete tööde teostamiseks.

Parkimiskohtade ja sissesõiduteede rajamiseks ning teekatte parandamiseks antakse toetust kuni 50% kavandatavate tegevuste kogumaksumusest, kuid mitte rohkem kui 20% linna eelarves kajastatud toetuse kogumahust ühe taotluse kohta. Ülejäänud töödeks antakse toetust kuni 50% taotluses kavandatavate tegevuste kogumaksumusest, kuid mitte rohkem kui 40% linna eelarves kajastatud toetuse kogumahust ühe taotluse kohta.

„Tegemist on väga eduka toetusega, mis igal aastal linnaruumi veelgi kaunimaks aitab muuta. Suuremate kortermajadega elurajoonides on ühistud üsna mitmel korral toetuse abil rajanud elanikele uusi parkimiskohti või korrastanud olemasolevat parklaala. Omavalitsuse nõusolekul saab parkimiskohti rajada ka linnamaale. Selleks tegevuseks tuleb linnaga kokku leppida. Populaarsemad tööd on ka prügimajade ning jalgrattahoidikute rajamine. Suur tänu kõigile, kes aitavad linnaruumi ilusamaks muuta,“ ütles abilinnapea Irina Talviste.

Linnavalitsuse hindamiskomisjon vaatab läbi taotlused ja hindab tehtavate tööde linnaruumis kasutatavust, uuenduslikkust, keskkonnaseisundi parandamist, erinevate sihtgruppidega arvestamist, naabritega suhtlemise paranemist, hooviala turvalisust jpm. Reeglina peavad tööd olema lõpetatud 12 kuu jooksul alates toetuse andmise otsusest, erandite puhul tuleb seda põhjendada. Aruanne koos kuludokumentidega tuleb esitada hiljemalt 13 kuu jooksul alates toetuse saamise otsusest. Toetus makstakse toetuse saaja arvelduskontole hiljemalt ühe kuu jooksul alates nõuetekohase aruande esitamisest.

2023. aastal otsustas Pärnu linn toetada 19 hooviala korrastamise tööd ning 21 parkimiskohtade ja sissesõiduteede rajamise või parandamise tööd. Suurim toetus maksti välja korteriühistule, kus teostati parkla ja sõidutee parandamine - toetuse summaks oli 10 517,97€. Hooviala suurimaks toetuseks oli 5585€, toetuse abil kavandati jalakäijate tee uuendamine, pingi renoveerimine ja raietööd.

Taotlusvormid ja lisainfo leiab lehelt Toetus korterelamute hoovide korrastamiseks. Taotlusele tuleb lisada nõutud pildid, dokumendid, hinnapakkumised ja nõusolekud.

Kuigi taotluse esitamisega on ühistutel aega 15. märtsini, tuleks arvestada, et korteriomanike üldkoosoleku kokkukutsumine, planeeritava töö eelarve koostamine ja töö(de) teostaja leidmine võtab aega.


Anu Juurma-Saks
Pärnu linnavalitsuse avalike suhete teenistuse juhataja
555 40667
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid