Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

27.06.2016

Pärnu teine kohvikute nädal toimub 1.-9. oktoober 2016.

Nädala eesmärk on tutvustada Pärnu kohvikute head toitu ning teenindust nii pärnakatele kui meie külalistele ning suurendada kohvikute külastamist madalhooajal.

Pärnu abilinnapea Rainer Aaviku sõnul tuli kohvikute nädala idee restoranide nädala külastajatelt ja õnnestus juba esimesel korral väga hästi. „Esimesel kohvikute nädalal kostitas eripakkumistega 23 suvepealinna kohvikut. Eelmise aasta kogemus näitas, et oktoobikuu päikeselised ilmad meelitasid rohkesti külalisi kodudest välja ja ka oktoobrikuus oli tänavakohvikutes mõnus melu ning teemanädala raames oli külastajaid kokku 6000. Seega sai algselt püstitatud eesmärk täidetud. Veendusime, et Pärnu suvehooaega on võimalik pikendada ka oktoobrikuusse ja eelmise aasta edule tuginedes toimub ka sellel aastal Pärnu kohvikute nädal oktoobri algul,” lisas Aavik. 

Korraldajate sõnul on kohvikute nädalale oodatud osalema kohvikud, kus pööratakse erilist tähelepanu kvaliteedile, et esitleda seeläbi Pärnu parimat kohvikukultuuri. Kohvikute nädala edukuse tagamiseks on sel aastal täpsustatud osalemiskriteeriume, et garanteerida külastajate ootusi ning tagada seeläbi kohvikute nädala populaarsus.

Kohvikute nädalal saavad osaleda Pärnus asuvad kohvikud, mis on avatud kõigil kohvikute nädala päevadel ja teevad nädalaks atraktiivse pakkumise. Osalejatelt oodatakse siirast soovi pakkuda külastajatele parimat kohvikuelamust.

Kohvikute nädalal ei saa osaleda Pärnu restoranide nädalal 2016 osalenud toitlustusettevõtted, va juhul, kui ettevõttes on eraldi ruum, kus pakutakse restoranist erinevas stiilis toitlustust. Osalejate valikusse ei kuulu pubid, klubid ega kiirtoidukohad.

Osalemissoove toitlustusettevõtetelt ootame juunikuu jooksul meilile anneli.lepp[at]lv.parnu.ee.

Pärnu esimene kohvikute nädal toimus 3.-11. oktoobril 2015, eesmärgiga tutvustada Pärnu kohvikuid nii pärnakatele kui ka külalistele ning suurendada kohvikute külastamist madalhooajal. Teiseks eesmärgiks oli suurendada kogukonna teadlikkust tee- ja kohvikultuurist. Pärnu kohvikute nädal viidi ellu koostöös ettevõtjate ja Pärnu Linnavalitsusega.  

Lisainformatsioon:
Anneli Lepp
arenguteenistuse juhataja
Pärnu linnavalitsus
anneli.lepp[at]lv.parnu.ee


Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Avatud: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200
• linnavalitsus[at]parnu.ee
• Kõik kontaktid

• Nädala eelinfo
• Linnavalitsuse istungid

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus
Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid