Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

rukkilillReedel, 23. veebruaril linnavalitsuses ja osavallakeskustes tööaeg 8–12
Head vabariigi aastapäeva!
Vaata ka: aastapäeva tähistamine Pärnus

Pressiteated, uudised

PRESSITEADE
Kestlik piirideülene hansaturism
22.06.2016

9.–12. juunil osalesid projekti «Kestlik piirideülene hansaturism» («Hanseatic Approach to New Sustainable Alliances» - HANSA) partnerid 36. rahvusvahelistel hansapäevadel Bergenis (Norra). Hansalinnad Pärnu, Viljandi (mõlemad Eesti), Visby (Rootsi), Kuldiga, Limbaži, Straupe ja Valmiera (kõik Läti) tutvustasid oma linnasid ja esinesid meeleoluka kultuuriprogrammiga. Projektijuht Inger Harlevi ja Vidzeme plaaniregiooni projektijuht Ruta Vasermane esitlesid HANSA projekti ja selle kommunikatsioonitegevusi professionaalidele suunatud turismiseminaril.

Seminarist võtsid osa rohkem kui 60 turismivaldkonna professionaali. Neile tutvustasid HANSA projekti Inger Harlevi ja Ruta Vasermane. Nad tutvustasid projekti ja kinnitasid, et HANSA tegevused võib üle võtta kõigis hansalinnades, mis tooks kaasa ühtse visuaalidentiteedi ja hansaliidu ülese kommunikatsiooni. HANSA projekt on hea näide sellest, kuidas Euroopa Liidu finantseering võib jõuda laiade inimhulkadeni, mitte ainult projektis osalevate linnadeni.

Koostöö HANSA projekti ja Hansaliidu vahel laiemalt jätkub kindlasti tihedalt. HANSA projektijuht Inger Harlevi valiti tagasi Hansaliidu asepresidendiks ning see võimaldab laiendada HANSA projekti mõju kõigi hansalinnadeni.

Alates oktoobrist 2015 kuni detsembrini 2018 töötavad 11 partnerlinna Eestist, Lätist ja Rootsist ühisprojektiga «Kestlik piirideülene hansaturism» (HANSA). Projekt viiakse läbi Euroopa Regionaalarengu Fondi Kesk-Läänemere programmi 2014-2020 abiga. Projekti eesmärk on arendada Hansaliidu pärandit.

Rohkem infot:
http://www.hanse.org/en/ExploreHANSA/
https://www.facebook.com/ExploreHANSA/

Inger Harlevi, projektijuht, «Inspiration Gotland», e-post: inger.harlevi[at]balticness.se
Eda Toomsalu, Pärnu Linnavalitsuse planeerimisosakonna arenguteenistuse turismi peaspetsialist, telefon 444 8359, e-post eda.toomsalu[at]lv.parnu.ee


Veebilehel kasutatakse küpsiseid