Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

28.06.2016

Pärnu linnapea Romek Kosenkranius ja Tartu linnapea Urmas Klaas tõdesid ühisel kohtumisel, et toimiv lennuliiklus on regionaalseks arenguks oluline ning seetõttu peab riigi tugi kohalikele lennujaamadele säilima.

Tartus toimunud linnapeade kohtumisel sõnas Urmas Klaas, et toimivate ühenduste olemasolul lendavad inimesed meelsasti ja üha rohkem, mida kinnitab ka Tartu lennujaama iga-aastane tulemus. Kui 2012. aastal pärast lennujaamas tehtud põhjalikke rekonstrueerimistöid läbis Tartu lennujaama 12 000 inimest, siis 2015. aastal juba ligi 21 000 reisijat.

“Lennujaama uuendamine oli regionaalset arengut ja turismiekspordi kasvu silmas pidades õige samm ning ning seetõttu on vajalik, et riik jätkaks kohalike lennujaamade toetamist nii Tartus kui ka mujal Eestis,” ütles Klaas. “Seetõttu toetan Pärnu püüdlusi oma lennujaam taas töökorda saada ja lende uuesti alustada.”

Pärnu linnapea Romek Kosenkraniuse sõnul annab Tartu kogemus Pärnule julgust tegutseda oma lennuvälja korda tegemise nimel. Aprilli lõpus saatsid Pärnu maavanem Kalev Kaljuste, linnapea Romek Kosenkranius, omavalitsuste liidu juht Lauri Luur ja Pärnumaalt valitud riigikogu liige Andres Metsoja Vabariigi Valitsusele taotluse Pärnu lennujaama renoveerimiseks mõeldud 13 miljoni euro eraldamiseks.

“Pärnumaale on turismiedendajad investeerinud 60 miljonit eurot Lottemaa, autoringaja, golfiväljaku, spaade ja muude tõmbekeskuste rajamiseks ning kõik need ning paljud teised asutused ootavad turiste,” ütles Kosenkranius. “Kui täna on soomlaste ja rootslaste jaoks Pärnu justkui transpordilõksus, kuhu on keeruline ja aeganõudev pääseda, siis lennuliinide taaskäivitamisel leiaks Pärnu üles uued ning nooremad Põhjamaade turistid.”

Kosenkraniuse sõnul suurendaks rahvusvaheliste lennuliinide olemasolu lisaks regionaalsele arengule ka riigi sissetulekuid Eestisse lisanduvate välisinvesteeringute näol. “Pärnumaale juba tulnud uued ettevõtted ja siinset ärimaastikku alles kompavad välisfirmad on huvi tundnud lennuühenduse olemasolu vastu,” ütles Kosenkranius. “Kuna Eesti erinevate piirkondade jätkusuutlikkus on selgelt ka riigi huvides, pean mõistlikuks kohalike lennujaamade tegevuse toetamist riigi poolt.”

Hiljuti Rootsi lennuliiklusteenistuse läbi viidud uuringu kohaselt maksaks Pärnu lennujaama renoveerimine kaasaegselt töötavaks transiidisõlmeks 13 miljonit eurot. Raporti järgi oleks Pärnu lennujaamal potentsiaal teenindada viie aasta pärast 48 000 reisijat, kellest tulev sotsiaalmajanduslik mõju ulatuks 3,8 miljoni euroni aastas.

Lisainfo:
Romek Kosenkranius
Pärnu linnapea
5322 9399

Urmas Klaas
Tartu linnapea
513 5145


Veebilehel kasutatakse küpsiseid